A klasa: Mineralni przegrywają w drugim sparingu

Jakub Zima

MKS Szczawno-Zdrój rozpoczął już przygotowania do rundy rewanżowej w sezonie 2019/2020. Zawodnicy są już po kilkudziesięciu godzinach jednostek treningowych, a także mają za sobą dwa test mecze. W dniu 25 stycznia popołudnie Mineralni rozegrali mecz sparingowy z występującą w grupie jeleniogórskiej i zajmującą 13 miejsce w Klasie Okręgowej Olimpią Kamienna Góra.

W drugim sparingu, rozegranym przez MKS 1 lutego w Świdnicy, zawodnicy z Uzdrowiska ulegli drużynie Venus Nowice, aż 1:4. Honorowym trafieniem dla Mineralnych popisał się obrońca, Wojciech Kumor. Male jest to jednak pocieszenie, ponieważ zielono-biało-zieloni stracili tym razem 4 bramki, co pokazuje, że MKS ma jeszcze spore luki w defensywie. W dwóch meczach podopieczni Piotra Borka stracili aż 10 bramek, co nie może cieszyć zarówno piłkarzy, jak i trenera i działaczy ze Szczawna. Są to dopiero przygotowania, więc nie ma co jeszcze wyciągać daleko idących wniosków, jednak widać gołym okiem, że trener musi popracować nad lepszą grą w obronie, jeśli MKS Szczawno-Zdrój, chce się jeszcze liczyć w walce o awans do Klasy Okręgowej.

MKS Szczawno Zdrój – Venus Nowice 1:4

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

Podgórze Wałbrzych wygrywa w sparingu ze Zdrojem

Piłkarze KP Podgórza Wałbrzych zagrali pierwszy mecz kontrolny. Rywalem była występująca w Lidze Okręgowej drużyna Zdroju Jedlina Zdrój. Spotkanie było dla obu zespołów bardzo ciekawym poligonem doświadczalnym. Sporo obaw przed pierwszym gwizdkiem mogli mieć kibice wałbrzyskiej drużyny. Zespół Podgórza przystąpił do rywalizacji gołą jedenastką i jak się okazało, zdał egzamin. […]