Szczyt lepszy od Liverpoolu

B klasa: Remis na Szczycie [FOTO]

Pamiętacie finał Liverpoolu z Milanem? Genialny mecz, który miał dwa zupełnie różne oblicza. Najpierw włosi zabawili się z Dudkiem, później Dudek bujał się w tańcu zwycięstwa. Emocje sięgały zenitu. To był finał Ligi Mistrzów, który długo zapamiętamy. Właśnie ze względu na niebywałe emocje.

Kłopot, a może powinienem raczej powiedzieć, urok sportowych zmagań jest taki, że emocje towarzyszą nam zawsze. Raz są mniejsze, raz większe. Nie ma tu znaczenia w jakich rozgrywkach toczy się rywalizacja. Wystarczy wrócić pamięcią do weekendowych wydarzeń z naszych lokalnych zmagań.

Półfinał walki o awans do elity. Wałbrzyski Górnik walczy z wrocławskim WKK. Na cztery ostatnie mecze, trzy przegrał. Dwukrotnie w tym sezonie. WKK był też jedynym, który dwa razy z rzędu wygrał w Wałbrzychu. Sobotni pogrom tylko pogorszył statystyki, ale za to niedziela!! Genialna gra biało-niebieskich pzwoliła oddać cios rywalowi. Jeszcze lepszy wynik. Większa przewaga. Pełna dominacja i WKK na deskach. Hala pomimo że bez kibiców, unosiła się kilka metrów nad ziemią. Czuło się tę specyficzną atmosferę.

Zostając przy biało-niebieskich, przeniesiemy się na boiska Wałbrzyskiej Serie A. Kto mógłby to przewidzieć, że Górnik zacznie grać w piłkę ręczną… Podopieczni trenera Domagały strzelili swojemu przeciwnikowi aż 18 bramek!!! Żal było patrzeć na bramkarza przeciwnej drużyny, który wyciągał piłkę z siatki średnio co 5 minut!

No dobrze to wróćmy jeszcze do pamiętnego finału LM. Tylko, że tym razem odniosę się do tych emocji, biorąc przykład z meczu KP MCK Mieroszów vs. Szczyt Boguszów Gorce. Goście do przerwy przegrywali 0:3 i tak jak Liverpool po zmianie stron odrobili straty! W jednym jednak byli od Liverpoolu lepsi. Dwie trzecie meczu grali w osłabieniu. Czerwień zadziałała jednak niczym płachta na byka. Remisem wygrali. Kibiców zaś nakarmili dużą porcją emocji.