Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Niezadowolenie z punktu

Zagłębie Wałbrzych - Orlik Jelenia Góra, Sportowy Wałbrzych TV, kobiecy futbol

Na początku swojej drogi z piłką nożną, żeńska sekcja Zagłębia Wałbrzych przegrywała swoje spotkania bardzo wysoko. Sięgając pamięcią do pierwszych spotkań towarzyskich z Orlikiem Jelenia Góra, wałbrzyszanki były niemiłosiernie bite. Niedzielni kibice szydzili z zespołu. Czas pokazał jednak, że spokojna praca na treningach, doprowadziła do sytuacji, w której piłkarki Zagłębia są niezadowolone z tylko jednego punktu.

  Lanie w Stanowicach [WIDEO]

Gospodynie zagrały ambitnie. Konsekwentnie realizowały nakreślony przez trenera plan taktyczny, co przełożyło się na stwarzane sytuacje od bramką rywalek. Zagłębie przynajmniej trzykrotnie mogło cieszyć ze zdobycia gola. Niestety piłka w siatce zatrzepotała tylko raz. Sił na taką grę, podopiecznym trenera Łukasza Wojciechowskiego, starczyło wyłącznie na godzinę rywalizacji. Później przyjezdne coraz częściej przejmowały inicjatywę. W końcu udało im się doprowadzić do wyrównania.

W pierwszej połowie graliśmy bardzo dobrze. Zespół często atakował i przynajmniej trzy razy mogliśmy zdobyć gola. Szkoda, że udało się tylko raz. Szkoda, bo po przerwie zaczęło nam brakować sił i tempo gry spadło. Orlik groźnie zaatakował i w którymś momencie obrona pękła. To był jednak bardzo dobry mecz, szczególnie w pierwszej połowie. Dzisiaj z remisu powinniśmy się cieszyć, bo to jednak zawsze punkt. Z drugiej strony mogliśmy wygrać, dlatego lekki niedosyt został. Brawa jednak dla dziewczyn, które jeszcze niedawno przegrywały z Orlikiem i to bardzo wysoko. Dzisiaj mogliśmy, a nawet powinniśmy wygrać – mówił po meczu trener Zagłębia, Łukasz Wojciechowski.

Zagłębie Wałbrzych – Orlik Jelenia Góra 1:1 (1:0)

Niezadowolenie z punktu