Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Przed nami Mistrzostwa Polski MTB

Przed nami Mistrzostwa Polski MTB

W dniach 06-08 Sierpnia w Boguszowie-Gorce odbędą się Mistrzostwa Polski MTB, organizowane przez organizatorów wyścigu Górale na Start- KKW Nexelo Wałbrzych oraz OSiR Boguszów Gorce. Trasa w Boguszowie, ze startem i metą na stadionie przy ul. Kusocińskiego, na której w latach poprzednich odbywał się Puchar Polski oraz Mistrzostwa Polski rowerów elektrycznych uchodzi za jedną z najtrudniejszych technicznie i najciekawszych w kraju.

  Pojechali dla schroniska

Dla wszystkich zawodników MTB jest to nie lada okazja, gdyż Mistrzostwa MTB po ponad 10 latach rozgrywania w różnych lokalizacjach (min. Warszawa, Mrągowo, Kielce) wrócił na tereny górskie. W piątek 6 sierpnia o 15:30 na trasie odbędą się dwie wyjątkowo emocjonujące konkurencje drużynowe, Sztafety Mieszane (2 zawodników) oraz Sztafeta Drużynowa (4 zawodników)

W sobotę w planie przewidziane są wyścigi dla dzieci, amatorów oraz licencjonowanych zawodników kategorii Masters. W niedzielę zawodnicy od kategorii Junior Młodszy do kategorii Elita powalczą w najważniejszym wyścigu sezonu o tytuł Mistrza Polski MTB. Swój udział potwierdziła Maja Włoszczowska, która zapowiedziała zakończenie kariery po olimpijskim sezonie 2021, więc może to być ostatnia okazja żeby zobaczyć Maję broniącą tytułu zanim schedę po Mistrzyni przejmą młodsze zawodniczki.

W kategorii mężczyzn o tytułu będzie bronił Krzysztof Łukasik (JBG-2 Cryospace), a zadania nie ułatwią mu tegoroczny olimpijczyk- Bartłomiej Wawak (Kross Orlen Racing Team) oraz rodowity boguszowianin- Filip Helta (SGR Specialized). W młodszych kategoriach wiekowych można spodziewać się widowiska, chociażby ze względu na ilość startujących. W wyścigach Juniorów Młodszych oraz Juniorów na trudnej technicznej trasie jednocześnie ścigać będzie się odpowiednio ponad 70 i ponad 50 zawodników.

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem czasowym wydarzenia –> TUTAJ <–

Przed nami Mistrzostwa Polski MTB

JUŻ UCIEKASZ? PRZECZYTAJ JESZCZE TO!

Górnik Trans.eu Wałbrzych - WKK Wrocław Sportowy Wałbrzych
Chełmiec Wałbrzych - Jelcz Laskowice Sportowy Wałbrzych
Odebrały upominki za pomoc
Gladiatorzy pokazali moc
A klasa: Emocjonujący Main Event w Bolesławicach