Herbapol robi swoje

Po porażce z Górnikiem Nowe Miasto byliśmy ciekawi dyspozycji zespołu ze Stanowic. Zieloni Mrowiny w 2021 roku na własnym stadionie jeszcze nie przegrali. Popularna Herbata zdała jednak egzamin wygrywając na bardzo trudnym terenie.

W niedzielne popołudnie udaliśmy się do Mrowin by tam rozegrać kolejne spotkanie, które rozgrywaliśmy w obliczu kontuzji i absencji kilku zawodników. Trener postawił więc na młodzież. Ta za to w tym dniu na murawie pokazała, że można na nich liczyć w dalszej części sezonu. Cieszy, że każdy z nich jest wartością dodaną dla drużyny – chwalą przedstawiciele klubu ze Stanowic.

Sam mecz mógł się podobać. Szybkie tempo rozgrywania akcji sprawiło, że piłkarze obu drużyn dość często gościli pod bramką przeciwnika. Kluczem do sukcesu okazało się doświadczenie, które wbrew średniej wieku zespołu stanęło po stronie Herbapolu. Gospodarze starali się narzucić swój styl gry, zabrakło im jednak spokoju w kluczowych momentach spotkania. Trzy zdobyte gole muszą cieszyć, kłopot stanowi za to dziurawa defensywa. Hattrickiem popisał się Marcin Stolarz.  Dwa trafienia dla Herbapolu zaliczył też Damian Januszek.

Mecz z popularnymi Herbaciarzami nie ułożył się dla nas od samego początku. Zła gra i błędy naszych piłkarzy skutkowały, że w 28′ min było już 0:4 dla przyjezdnych. W 42 minucie łapiemy kontakt z rywalem. Rzut wolny na gola zamienia precyzyjnym strzałem Mario – tłumaczę grę gospodarzy działacze Zielonych.

Nie ustrzegliśmy się błędów co spowodowało, że w pierwszej połowie straciliśmy bramkę. W drugiej po naszych błędach straciliśmy jeszcze dwie bramki, ale na szczęście wygrywamy to spotkanie i trzy punkty jadą do Stanowic.

Już w następnej kolejce Herbapol na własnym boisku podejmować będzie drużynę z Walimia. Zieloni powalczą o punkty na Arenie Dąbrowskiego, gdzie zmierzą się z Zagłębiem Wałbrzych.