Nasi karatecy ponownie wyśmienicie

Kolejny z kolei wyjazd zawodników Uczniowskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai  OBI zaowocował workiem medali. Tym razem z 17 zawodników, których mogliśmy oglądać w zawodach, 11 zdobyło medale. Na uwagę zasługuje również fakt, że był to wynik osiągnięty w gronie 346 zawodników

Świetny występ z Lechią Dzierżoniów

Wszyscy stoczyli bardzo dobre pojedynki, ale dotarcie do strefy medalowej, w tak dobrze obsadzonym turnieju nie było łatwe. Trzeba było wygrać kilka walk aby się w niej znaleźć – mówią przedstawiciele klubu z Wałbrzycha.

Najlepiej spisały się i wywalczyły złote medale startująca w najmłodszej kategorii  7-8 lat -30 kg Livia Stachura oraz Julia Obuchowska która startowała w kategorii 13-14 lat +60 kg.

Julia wszystkie walki zakończyła przed czasem. Livia w drodze do złotego medalu stoczyła bardzo zacięty pojedynek z koleżanką z klubu Mileną Gałuszkiewicz. Milena ostatecznie zdobyła brązowy medal.  Do finału doszli również Michał Konieczny 7-8 lat +35 kg, Martyna Kozdrowiecka 11-12 lat +45kg,  Milena Witoń 9-10 lat +40 kg oraz Dominik Obuchowski 17-18 lat -70 kg.

Niestety tym razem przeciwnicy okazali się lepsi, musieli zadowolić się 2 miejscem na podium. Trzecie miejsce zajął Paweł Nowak 17-18 lat -70 którego drogę do finału przerwał wspominany wcześniej Dominik. Brąz wywalczyli również Szymon Pomjan 15-16 lat -65 kg, Filip Kondej 7-8 lat -35 kg,  Laura Kuźniarz 9-10 lat -35 kg.   Po raz kolejny rolę trenera i sekundanta przejęła sempai Agnieszka Obuchowska a sensei Tomasz Obuchowski  na zawodach był sędzią. Wielkie podziękowania za pomoc należą się rodzicom którzy pomogli dostać się na turniej oraz pomagali podczas zawodów.