Mistrzostwa na szóstkę!

Mistrzostwa Polski w Boksie - Wałbrzych 2021, fot. Bartłomiej Nowak

Aż 8 medali zdobyli związani z Wałbrzychem bokserzy – uczestnicy ubiegłotygodniowych Mistrzostw Polski Seniorów i Seniorek, które rozegrano w hali Aqua-Zdroju. Z tej liczby 6 krążków przypadło reprezentantom Imperium Boxing Wałbrzych, którzy w klasyfikacji drużynowej zajęli 2. miejsce, tuż za Skorpionem Szczecin.

Najważniejsza tegoroczna impreza sportowa w naszym mieście przeszła do historii. Chlubnej historii, należy podkreślić, gdyż aż sześciu przedstawicieli gospodarzy zawodów, czyli Imperium Boxing, stanęło na podium imprezy. Po złoto sięgnęła Kinga Mięgoć, a o wicemistrzowski tytuł pokusili się Angelika Mięgoć oraz Patryk Trochimiak. Ponadto Jakub Stępiński, Patryk Soyer oraz Artur Sieńko wywalczyli brązowe medale. Do tego należy wspomnieć o Bartłomieju Gołębiewskim oraz Mateuszu Bereźnickim, którzy choć reprezentowali kluby z Kielc oraz Szczecina, to jednak również związani są z naszym miastem czy regionem.

Informując o celujących wynikach sportowych nie sposób przejść obojętnie obok organizacji imprezy, za którą stał szereg osób z głównodowodzącymi i pomysłodawcami zawodów – Krzysztofem Sadłoniem oraz Mariuszem Burzyńskim na czele. Dzięki ich olbrzymim wysiłkom byliśmy świadkami nie tylko wielu wspaniałych walk, ale również świetnego, profesjonalnego przygotowania mistrzostw, co w swych wypowiedziach podkreślali przyjezdni z całego kraju. Historyczny debiut Wałbrzycha w roli gospodarza mistrzostw wypadł znakomicie, dlatego należy mieć nadzieje, iż na kolejną imprezę z udziałem najlepszych pięściarzy przyjdzie nam zaczekać nieco krócej aniżeli kilkadziesiąt lat.