Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Walka o obronę tytułu Mistrza Polski

Walka o obronę tytułu Mistrza Polski

Sezon wyścigowy w kraju oraz w wielu miejscach od wiosny trwa w najlepsze. Wraz z nadchodzącym weekendem, rozpoczyna się także kolejny już sezon Mistrzostw Polski Endurance w wyścigach samochodowych. Po raz kolejny i tym razem w celu obrony tytułu, startować będzie 26-letni świdniczanin, Damian Lempart.

  Nysa pewnie ograła Podgórze

Razem z Michałem Walczakiem-Makowieckim, nasz kierowca w zeszłym roku po emocjonującym finale, rzutem na taśmę zdobył tytuł Mistrza Polski w wyścigach samochodowych. Załoga wygrała rywalizację w klasie „Super S Cup” wśród łącznie startujących 16 załóg, składających się z dwóch lub trzech kierowców przez cały sezon. Wraz z nadchodzącym sezonem, Lempart ponownie będzie tworzyć załogę razem z Walczakiem-Makowieckim, która będzie rywalizować po raz kolejny za kierownicą pucharowego Mini Coopera S.

Walka o obronę tytułu Mistrza Polski

Cieszę się z tego co jest. Prowadziłem rozmowy i negocjacje w zakresie, aby zapewnić sobie możliwość przesiadki do samochodu wyższej klasy jak np. Porsche 911 GT3 Cup. Niestety rozmowy z potencjalnymi inwestorami pod kątem opracowywanych projektów nie przeszły w dalszą realizacje, na co też wpływ ma wszystko, co się dzieje na świecie w ostatnich miesiącach. Jest jak jest i pomimo tego działam dalej. Po raz kolejny będę miał bardzo cenne wsparcie świdnickiej firmy Delta-Tech, co chcę odwdzięczyć sukcesami w tym sezonie. Ciężko jednak myśleć o przesiadce do wyższych kategorii bez odpowiedniego wsparcia, nad którym cały czas pracuję. Poprzedni rok jest już historią. Razem z Michałem skupiamy się na tym, co mamy do zrealizowania, aby osiągnąć sukces mówi Damian Lempart.

W zeszłym roku, załoga Lempart/Walczak-Makowiecki wygrała dwa z czterech wyścigów w ramach Mistrzostw Polski, w jednym zgarnęła 3. miejsce oraz trzykrotnie zajmowali podium w kwalifikacjach, w tym także jedno Pole Position. Początek rywalizacji na Torze Poznań rozpoczyna się już w czwartek od treningów, poprzez kwalifikacje w piątek oraz inauguracyjny wyścig w sobotę. Wstęp dla kibiców na tor jest otwarty.

Walka o obronę tytułu Mistrza Polski

Przybliżony harmonogram jazd na Torze Poznań:

  • 12.05.2022 – Treningi płatne
  • 13.05.2022 – Kwalifikacje Endurance (14:30-15:00)
  • 14.05.2022 – Wyścig Endurance 2h 15:20

Walka o obronę tytułu Mistrza Polski

Walka o obronę tytułu Mistrza Polski