Wygrali i to jest najważniejsze

Hitem 22 kolejki miało być spotkanie Górnika Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych z Dzikami Warszawa. Wałbrzyszanie zagrali i… wygrali. Głos ekspertów i kibiców nie pozostawia jednak złudzeń. Mecz rozczarował.

Daria Górnicka w kadrze

Wałbrzyszanie wygrali pierwszą kwartę bardzo wysoko i nic nie wskazywało, że później zdobywanie punktów będzie przychodziło z takim trudem. Tym bardziej, że poparte było to równie dobrym występem w drugich 10 minutach. Górnik do przerwy prowadził 41:22. Po zmianie stron ktoś chyba zaczarował kosze w hali Aqua Zdrój. Gospodarze przez całą drugą połowę rzucili zaledwie 16 punktów. Było to mniej niż w każdej z wcześniej rozegranych kwart.

Jak to się stało, że 2 punkty zostały pod Chełmcem? Do poziomu biało-niebieskich dostosowali się goście. Zaledwie 8 punktów na koniec rywalizacji i po ostatniej syrenie Górnik miał aż 12 punktów więcej od rywala. Wygrana dała podopiecznym trenera Radomskiego lepszy bilans bezpośrednich spotkań. Będzie to kluczowe dla układu tabeli, bo teraz przy równej liczbie punktów Wałbrzyska drużyna zawsze będzie wyżej od ekipy ze stolicy.

Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych – Dziki Warszawa 57:45 (19:7, 22:15, 6:15, 10:8)

Górnik: Chidom 13, Kordalski 13, Niedźwiedzki 8, Sitnik 7
Dziki: Bartosz 15, Kuźkow 8, Azor 7, Aleksandrowicz 6