03/03/2021

A klasa: Górnik rozprawia się z Darborem

Górnik Wałbrzych wygrywa drugi raz z rzędu aplikując rywalowi cztery bramki. Tydzień wcześniej biało-niebiescy zaliczyli cztery trafienia w Gorcach. Tym razem w podobnym tonie odprawił do domu Darboru Bolesławice.

Bramki dla naszej drużyny zdobyli Smoczyk, Rosicki, Michalak i Krawczyk. Mecz toczył się pod nasze dyktando. Szybko narzuciliśmy swoje warunki. Od początku meczu stwarzaliśmy sytuacje bramkowe. Graliśmy szybko i z pomysłem w ataku. Bardzo spokojnie w obronie. Przeciwnik w całym spotkaniu skontrował nas tylko raz, a pierwszy groźny strzał oddał dopiero po godzinie gry – mówił po meczu trener Górnika, Marcin Domagała.

Mecz był trudny dla gości z wielu powodów. Dotychczas dobrze dysponowani musieli mierzyć się nie tylko z coraz ciekawiej grającą drużyną Górnika, ale też przeciwnikiem równie nieprzewidywalnym i groźnym.

Zagraliśmy słabiej z wielu powodów. Między innymi naszym problemem była choroba kilku kluczowych zawodników. Ich gra była dalece odbiegająca od tej z poprzednich spotkań, ale nie szukamy też wymówki. Górnik był dzisiaj lepszy i tyle – stwierdził po meczu Marcin Miśkiewicz, szkoleniowiec Darboru Bolesławice.

Darbor do przerwy przegrywał zaledwie jedną bramką i pomimo niedyspozycji kilku zawodników, goście zaatakowali. Drużynie Marcina Miśkiewicza, zabrakło jednak jakości.

W drugiej połowie, chcieliśmy gonić wynik i zagraliśmy trójką z tyłu. Nadzialiśmy się jednak na szybkie kontry – dodał trener Miśkiewicz

Gospodarze nie ukrywali radości z dobrze zrealizowanego zadania i wygranej na stadionie, który przez wiele lat, był domem drużyny.

Cieszę się, że wszyscy zawodnicy byli bardzo skoncentrowani i realizowali wszystko to, co powiedzieliśmy sobie w szatni, a kibice po meczu cieszyli się ze zwycięstw Górnika na stadionie Chopina. Czekaliśmy na nie aż 27 lat – chwalił swoich podopiecznych szkoleniowiec biało-niebieskich.

Górnik Wałbrzych – Darbor Bolesławce 4:0 (1:0)
31′ Smoczyk, 54′ Rosicki, 67′ Michalak, 81′ Krawczyk

zdjęcie  Grzegorz Bukała (Darbor Bolesławice)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.