Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Jak działają bębny kaskadowe w automatach w 5Gringos?

Funkcja kaskady występująca w automatach online usuwa zwycięskie symbole ze stołu do gry i zastępuje je nowymi. W rezultacie gracze mogą łączyć łańcuchy zwycięstw w jednym spinie. Często nazywane symbolami tumbling, kaskady automatów stają się coraz bardziej popularne w 5GringosObecnie są one powszechną cechą wielu nowych gier automatowych online. Oferują mnóstwo emocji i zasadniczo zmieniają wrażenia z gry. W tym przewodniku dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o funkcji kaskady występującej w automatach online.

Jak działają bębny kaskadowe?

Tumbling symbole tak naprawdę nic nie dają, chyba że najpierw wygrasz. Musisz wypełnić zwycięską linię, zgodnie z zasadami gry. Ogólnie oznacza to, że powinieneś ułożyć  co najmniej trzy pasujących symboli wzdłuż aktywnej linii wygrywającej, przechodząc od lewej do prawej. Jednakże niektóre gry 5Gringos mają inne wymagania.

Czasami nagrody przyznawane są za więcej lub mniej niż 3 symbole. Czasami nie ma aktywnych linii wygrywających i pasujące symbole muszą znajdować się jedynie na połączonych bębnach tak jak w przypadku Megaways. W rzadkich przypadkach zwycięskie linie można również ułożyć od prawej do lewej. W każdym razie kaskadowe automaty usuwają wszelkie zwycięskie symbole z gry. Otrzymujesz wypłatę, a zwycięska linia znika.

Nowe symbole następnie spadają kaskadowo z góry, aby je zastąpić.

Powodem, dla którego nazywa się to „kaskadą”, jest to, że każdy zwycięski symbol jest zasadniczo zastępowany symbolem, który znajdował się nad nim na tym samym bębnie. Symbol, który właśnie spadł, zostaje zastąpiony symbolem, który znajdował się nad nim, i tak dalej, aż wszystkie pozycje na bębnach zostaną ponownie zajęte.

Całość wygląda tak, jakby symbole opadały „kaskadą”.

Jeśli symbol wymagający wymiany znajduje się na najwyższej pozycji na bębnie, zostanie on zastąpiony zupełnie nowym symbolem. Jak zawsze, RNG służy do określenia, które nowe symbole się pojawią. Nie można na to wpłynąć, chyba że jest to wyraźnie określone w zasadach danej gry.

  Ruszyła Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

Zalety gry kaskadowej w 5Gringos

Zamów transmisję LIVE, Sportowy Wałbrzych

Jak można sobie wyobrazić, ta funkcja ma duży wpływ na wygląd i przebieg gry. W większości automatów po prostu kręcisz bębnami, wszelkie wygrane są wypłacane, a następnie runda się kończy. Jednak gry z tą konkretną funkcją idą nieco dalej. Po ustawieniu symboli na nowych pozycjach gra ponownie oblicza wygraną.

Jeśli będziesz mieć szczęście, kaskadowe symbole mogą utworzyć kolejną zwycięską linię. Może się to zdarzyć poprzez nowe symbole, które właśnie spadły, lub może to być przypadek, w którym nowe pozycje uzupełniają nowe linie wygrywające. Tak czy inaczej, możesz otrzymać dodatkowe wypłaty, tak samo, jak przy pierwszym spinie. Co więcej, gry zazwyczaj nie mają ograniczenia co do tego, ile razy może się to zdarzyć.

Nowe symbole mogą tworzyć zwycięskie linie raz po raz, i tak dalej, aż do momentu, w którym nastąpi kaskada i nie zostaną trafione żadne nowe zwycięskie linie. Oczywiście trzeba mieć ogromne szczęście, żeby coś takiego się wydarzyło. Jedynym ograniczeniem większości automatów z kaskadowymi bębnami jest maksymalna wypłata w grze. Kaskady mogą się powtarzać (i wygrywać), aż do osiągnięcia tego twardego limitu.

Powiązane funkcje

Ponieważ bębny bębnowe mają dość duży wpływ, często są rozszerzane o dodatkowe funkcje, mechanikę i opcje. Ogólnie rzecz biorąc, gry zawierające kaskady umieszczają je jako główną cechę definiującą całą grę. 

Poniżej znajduje się kilka powiązanych funkcji prezentowanych w tych grach.

  • Mnożniki – wiele gier 5Gringos ma mnożniki, które są aktywowane za każdym razem, gdy bębny kaskadą. Na przykład możesz otrzymać mnożnik 2x na wygrane po pierwszej kaskadzie, który zostanie zwiększony do 3x w drugiej kolejnej kaskadzie, 4x w trzeciej i tak dalej. Funkcja taka jak ta podwaja zmienność obracających się bębnów i może skutkować ogromnymi zyskami, jeśli będziesz mieć szczęście.
  • Dodane nagrody – w niektórych grach za kolejne wygrane kaskadowe przyznawane są dodatkowe nagrody. To kolejny sposób na podkreślenie znaczenia kaskad.
  • Dodatkowe pozycje na bębnach – niektóre bogate w funkcje automaty mają zablokowane pozycje, które można odblokować poprzez kolejne wygrane. Jest to rzadka mechanika, ale znane z niej gry, takie jak Cash Truck, słyną z niej.
  Jakub Krzpiet w II rundzie Mistrzostw Europy

 

P