Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

FUNDACJA

O FUNDACJI:

Powstanie Wałbrzyskiej Fundacji Promocji i Rozwoju Sportu to efekt współpracy Przedsiębiorstwa F.O.C. Holding portalu Sportowy Wałbrzych TV.  Wszystko zaczęło się, jak to często bywa, dość przypadkowo. Właściciel F.O.C. Holding, pochodzący z Jedliny Zdroju Dobrosław Kowalski – prawnik, przedsiębiorca a przede wszystkim wielki fan sportu i rekordzista w żonglerce różnymi piłkami, zwrócił się do redaktorów portalu z zapytaniem czy nie chcieliby współorganizować eventu, na którym podjąłby próbę ustanowienia rekordu Guinness’a. Podczas wspólnych spotkań, na których omawiano szczegóły organizacji takiej imprezy i pełnych pasji dyskusji na temat piłki nożnej, narodził się pomysł aby połączyć siły i zrobić coś dla rozwoju lokalnego futbolu.

PROJEKTY FUNDACJI

TRANSMISJE NA ŻYWO

To projekt zainicjowany jakiś czas temu przez redaktorów portalu sportowy-wałbrzych.pl. Dzięki transmisjom internetowym na żywo z meczów oraz programowi Magazyn Piłkarski z udziałem piłkarzy i działaczy lokalnych klubów, zmagania wałbrzyskiej A i B klasy oraz Ligi Okręgowej zyskały unikatową na skalę ogólnopolską oprawę co przełożyło się na znacznie większe zainteresowanie tymi rozgrywkami oraz wytworzenie swoistego klimatu w lokalnym środowisku piłkarskim!

PLATFORMA WSPARCIA KLUBÓW

Platforma wsparcia klubów to odpowiedź na kluczowe potrzeby i problemy z jakimi borykają się kluby z niższych lig w całej Polsce. W ramach platformy kluby otrzymują kompleksowe wsparcie w zakresie obsługi prawnej, księgowej i organizacyjnej, mediacji, kwestii związanych z transferami zawodników, opieki medycznej, ubezpieczeń i in.

LIGA FUTSALU – TURNIEJE SPORTOWE

Nasza Liga futsalu, której pierwsza edycja wystartuje w przerwie zimowej sezonu 2020/21, ma na celu ułatwić drużynom ligowym z naszego regionu przygotowanie się do rundy wiosennej. Nie będą to więc rozgrywki typowo amatorskie ale również drużyny nie zgłoszone do rozgrywek w okręgowych związkach piłki nożnej będą mogły wziąć w nich udział i rywalizować w grupie amatorskiej, z której najlepsi zmierzą się w rundzie finałowej z drużynami grającymi na co dzień w oficjalnych ligach. A już w trwającej przerwie zimowej sezonu 2019/2020, jako pilotaż, zostanie zorganizowana seria turniejów: dla seniorów (OPEN), dla drużyn młodzieżowych oraz we współpracy w ramach nowego projektu Dobrosława Kowalskiego – Il Mondiale International Freestyle Venture – zawody w panna-soccer!

SW CAMPS – OBOZY SPORTOWE

Innowacyjność obozów piłkarskich organizowanych przez Fundację polega na tym, że ich uczestnicy oprócz komfortowych warunków treningowych (boiska, zakwaterowanie, sale treningowe, odnowa biologiczna) mogą skorzystać z opcji nagrywania treningów i organizowanych podczas obozów meczów sparingowych. Zapis video pozwoli na lepszą analizę gry i zachowań boiskowych poszczególnych piłkarzy i z pewnością ułatwi doskonalenie umiejętności indywidualnych zawodników oraz gry całej drużyny.
P