Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Wawrzyniak to zrobił!

Serio i bez pardonu. Pobiegł morderczy dystans, zwiedził i ocenił. Jeszcze przez kilka chwil w nogach będzie czuł 101 kilometrów, ale jedno jest pewne – było warto.

Znany ze startów we wszelkiego rodzaju biegach długodystansowych (choć zaczynał od biegów na 10 kilometrów, a następnie półmaratonów), trener młodzieżowej drużyny AZS PWSZ Wałbrzych – Łukasz Wawrzyniak osiągnął sukces.

Łukasz wystartował w biegu Ultra Trail World Tour CCC – UTMB mającym miejsce we Francji. Starcie w górach, meta w olimpijskim mieście Chamonix. Po drodze trójzbieg granic Francji, Szwajcarii i Włoch. Dystans zmagań wynosił aż 101 kilometrów. Pod górę w sumie 6100 metrów. Czas jaki osiągnął Łukasz wynosi dokładnie 17 godzin 04 minuty i 12 sekund.

Bez problemu śmigało się po szczytach. Niestety załamanie pogody zrobiło robotę tuż przed szczytem Grand Col Ferret. Deszcz, mgła, wiatr i zbieg ( czytaj zjazd do La Fouly) – masakryczny, mimo że lubię taką pogodę to naprawdę wystraszyłem się tych błotnistych zbiegów (zjazdów). Ale walka była przednia” – relacjonuje bohater

Gratulacje!

Fot. Łukasz Wawrzyniak

P