Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Dzień Piłkarza w Aqua Zdroju

W sobotę 1 września na boiskach Centrum Aktywnego Wypoczynku AQUA-ZDRÓJ miały miejsce trzy imprezy w ramach obchodzonego „Dnia Piłkarza”.

Jako pierwszy miał miejsce piłkarski turniej najlepszych drużyn podwórkowych z okazji zakończenia wakacji. Spośród kilkunastu drużyn biorących w nim udział najlepszy okazał się zespół FC Osiedle, który wyprzedził takie piłkarskie tuzy jak KS Ziomki czy Złodziei Oklasków – atrakcyjne nagrody otrzymała każda drużyna biorąca w nim udział.

Następnie na płycie głównej stadionu przy ul. Ratuszowej rozegrany został charytatywny mecz, z którego dochód w całości przeznaczony był na wałbrzyskie Hospicjum.

W meczu tym Samorządowcy zagrali przeciwko Księżom i spotkanie to wygrali 4:1, a w przerwie meczu jak i po jego zakończeniu odbyła się licytacja m.in. koszulki z podpisem Roberta Lewandowskiego czy piłki podpisanej przez Łukasza Fabiańskiego.

Zwieńczeniem całego dnia piłkarskich emocji był mecz IV-ligowego Górnika Wałbrzych z Unią Bardo zakończony zwycięstwem gospodarzy 2:0.

Współorganizatorami całej imprezy była Gmina Wałbrzych, Centrum Aktywnego Wypoczynku AQUA-ZDRÓJ oraz klub Piłkarski Górnik Wałbrzych.

P