27/02/2021

Nysa Kłaczyna wygrywa w Szczawnie Zdroju

Ostra walka o piłkę MKS II Szczawno-Zdrój - Nysa Kłaczyna 1:2 (1:1)

Zawodnicy MKS II Szczawno-Zdrój podejmowali aspirującą do awansu, do A klasy, Nysę Kłaczyna, która początek sezonu ma wyjątkowo imponujący.
Spotkanie zapowiadało się ciekawie. Duże zaangażowanie zawodników sprawiło, że już od pierwszej minuty mieliśmy dużą ilość sytuacji podbramkowych. W początkowej fazie meczu wrażenie lepiej zorganizowanej drużyny sprawiali gospodarze. Kilka świetnych okazji, szczególnie po stałych fragmentach, zostało jednak zmarnowanych. Fenomenalnie też bronił bramkarz Nysy.

Babiarz (Nysa Kłaczyna) wprowadza piłkę do gry wrzutem z autu
Pierwszą bramkę strzelili jednak goście. W 10 minucie fenomenalnym podaniem popisał się Łukasz Spanier. Po jego zagraniu piłka trafia do Kacpra Nowaka. Zawodnik gości staje oko w oko z Mateuszem Gratkowskim i technicznym strzałem lobuje bramkarza MKSu. Jest 1:0. Na wyrównanie czekaliśmy zaledwie 8 minut.Po jednym z rzutów rożnych, piłkę do własnej bramki skierował Hubert Brudniak i do przerwy mieliśmy wynik remisowy.
W drugiej połowie gra była równie intensywna i dość wyrównana. Obie drużyny grały agresywnie. Obie drużyny stworzyły sobie również kilka sytuacji podbramkowych. Jedną z nich wykorzystał Damian Morawski. Dzięki jego trafieniu Nysa zwyciężyła rezerwy Szczawna Zdroju 2:1.

MKS II Szczawno Zdrój – Nysa Kłaczyna 1:2 (1:1)

18′ Brudniak (s) – 10′ Nowak, 68′ Morawski