Jak Górnik walczył z Górnikiem

Piłkarze Górnika II Wałbrzych przystąpili do pojedynku przeciwko swojemu imiennikowi z Nowego Miasta, pokrzepieni wygraną pierwszego zespołu ze Śląskiem Wrocław.

Pierwsza połowa spotkania przez większość czasu gry była wyrównana. Obie drużyny stwarzały sobie sytuacje, ale bramkę strzelili tylko gospodarze. Celnym strzałem popisał się Miłosz Rodziewicz.

Po zmianie stron inicjatywę przejęli biało-niebiescy. Piłkarze Górnika grali pewniej, odważniej i częściej gościli pod bramką przeciwnika. Dzięki swojemu zaangażowaniu zdołali również strzelić jeszcze dwie bramki. Obie padły w ostatnich minutach gry. Tym sposobem rezerwy Górnika Wałbrzych zwyciężają faworyzowanego Górnika Nowe Miasto 3:0.

Górnik II Wałbrzych – Górnik Nowe Miasto Wałbrzych 3:0 (1:0)
24′ Rodziewicz, 85′ Bogacz, 91+1′ Mrowiec
Górnik II: Stec – Jakacki (79′ Chałupka), Krupczak, Borowiec (68′ G. Chałupka), Winiarski, Sowik, Rodziewicz (63′ Drążek), Mrowiec, Młodziński, Krawczyk, Bogacz
Górnik NM: Jankowski – G. Wroczyński (67′ Wolkenstein), M. Wroczyński (46′ M. Wroczyński), Stec, Saniogórski, Rosiński, Misiułajtys, Misiak, Matuła, Fedycki, Dziewoński