Klaudia Miłek po meczu z Czarnymi Sosnowiec

Napastniczka zespołu AZS PWSZ Wałbrzych – Klaudia Miłek analizuje przegrany, wyjazdowy mecz z aktualnymi wicemistrzyniami Polski, zespołem Czarni Sosnowiec.

PW: Śmiało można powiedzieć, że mecz z Czarnymi zaczełyście od dobrego i pewnego wejścia w grę na boisku.

KM: Tak, ale stałe fragmenty są naszą mocną stroną i już na samym początku spotkania miałyśmy okazje żeby to udowodnić, co nam się udało. Szkoda jedynie, że nasza radość trwała zaledwie sześć minut bo bramka Czarnych podcięła nam skrzydła.

PW: Od 15 minuty spotkania uciekła Wam kontrola nad przebiegiem rywalizacji. Ciężko było znaleźć jakiś złoty środek na dynamiczne akcje Czarnych oraz ich dobrą grę w obronie?

KM: Możemy sobie szczerze powiedzieć, że Czarne mają ofensywnie utalentowane zawodniczki, które prowadzą ich grę, przez to w meczach z nimi ciężko jest przejąć inicjatywę albo narzucić swój styl gry. My starałyśmy się trzymać założeń taktycznych ale momentami brakowało skupienia przez co przeciwniczki wykorzystały nasze błędy indywidualne.

PW: Mimo porażki – biorąc pod uwagę wyniki innych spotkań – nadal jesteście w czołówce. Czy dobrze, że akurat teraz doszło do takiej sytuacji, żeby jeszcze dopracować szczegóły w kwestii kolejnych starć?

KM: Naszym głównym celem jest zakończyć sezon w czołówce tabeli i ta porażka na pewno nie przekreśla szansy na to. Musimy do każdego spotkania podchodzić z tą samą koncentracją i zaangażowaniem żeby drużyny z dołu tabeli tak jak w poprzednim sezonie nie urwały nam punktów.

PW: Które ze spotkań ostatniej kolejki Ekstraligi Cię zaskoczyło?

KM: Zaskoczył mnie mecz brązowego medalisty Medyka Konin, który na wyjeździe stracił punkty z Białą Podlaską gdzie dwa tygodnie wcześniej rozgromił Czarne Sosnowiec.

PW: W najbliższą sobotę zagracie właśnie z Białą. W Wałbrzychu to niewygodny przeciwnik.

KM: Wiemy, że Biała to trudny i niewygodny przeciwnik ale mam nadzieję, że w sobotę zagramy dobre spotkanie i zdobędziemy trzy oczka.

Fot. Klaudia Miłek

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

UKS Bielawianka Bielawa na Sportowym Wałbrzychu

Miło poinformować, że na naszym portalu będziecie mogli na bieżąco śledzić losy piłkarskiej drużyny kobiet – UKS Bielawianka Bielawa. Zawodniczki na co dzień rywalizują w II lidze śląskiej, a ich celem jest awans na szczebel rozgrywek I ligi. Również biorą udział w międzynarodowych turniejach piłkarskich. W minionym, premierowym dla drużyny […]