Sparing z Prudnikiem na minus trzy

W środowy wieczór kibice koszykówki przeżywali ogrom emocji, związanych z towarzyskim meczem ich drużyny. Pojedynek Górnika z Pogonią Prudnik od samego początku był wyrównany. Obie drużyny przyzwoicie radziły sobie na tablicach. Pierwsze minuty pokazały, że biało-niebiescy przy maksymalnej koncentracji są w stanie narzucić swój styl gry. Brakowało jedynie skuteczności w wykończeniu akcji. Lepiej w końcówce poradzili sobie goście. Dużo lepiej wyglądała w ich wykonaniu również druga kwarta. Koszykarze Pogoni wygrywają ją trzema punktami i do przerwy prowadzą 35:31.

Druga część meczu zaczęła się od dobrej Górnika gry w trzeciej kwarcie. Czteropunktowe zwycięstwo biało-niebieskich doprowadziło do remisu. Wyrównana walka toczyła się do samego końca i do rozstrzygnięcia spotkania potrzebna była dogrywka. Niestety dla gospodarzy, dodatkową część gry lepiej wykorzystali zawodnicy Pogoni, która wygrała cały mecz 81:77.

Górnik Wałbrzych – Pogoń Prudnik 77:81 (14:15,17:20,19:15,18:18 d:9:13)

Górnik: Durski 18,  Kruszczyński 15, Krzywdziński 11,  Spała 10, Der 8, Glapiński 7, Ratajczak 4, Wróbel 4
Pogoń: Nowakowski 15, Prostak 13, Pisarczyk 12, Stalicki 11, Szpyrka 10, Mordzak 8, Antczak 7, Krawczyk 5, Jakieła 0, Topolski 0.