Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Ekstraliga: Cenne trafienie Rozmus

Po ostatniej porażce w Sosnowcu drużyna AZS PWSZ Wałbrzych, za wszelką cenę chciała się zrehabilitować w pojedynku AZS PSW Biała Podlaska. Niestety rywal od zawsze przysparzał wałbrzyszankom wielu problemów. Kibice drżeli o wynik, pomimo faktu, że ich drużyna jest piłkarsko lepsza.

Pierwsze 45 minut gry potwierdzały ich obawy. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie. Żadna z drużyn nie uzyskała zdecydowanej przewagi, a podbramkowych sytuacji było jak na lekarstwo. Niecelne strzały z dystansu Kucewicz i Dereń, to za mało żeby umieścić piłkę w siatce.

W drugiej połowie obraz gry nie zmieniał się. Dodatkowo dość niespodziewanie to piłkarki z Białej strzeliły bramkę. Precyzyjnym strzałem z pola karnego popisała się Klaudia Lefeld. Zimny prysznic podziałał jednak na wałbrzyski zespół mobilizująco. Podopieczne trenera Jasińskiego zaczęły grać odważniej, żwawiej poruszać się po boisku i co najważniejsze wreszcie dopięły swego. Kapitalnym uderzeniem z ponad 20 metrów popisała się Klaudia Miłek. Skierowana przez nią piłka zatrzymała się dopiero w okienku bramki gości.

Wyrównujący gol dodał wałbrzyszankom skrzydeł. Dziewczyny uzyskały optyczną przewagę, która zaowocowała kolejnymi akcjami. Po jednej z nich w polu karnym faulowana była Dominika Dereń. Bramkarka Białej obroniła uderzenie Małgorzaty Mesjasz, nie miała jednak żadnych szans przy dobitce Katarzyny Rozmus.

AZS PWSZ Wałbrzych – AZS PSW Biała Podlaska 2:1 (0:0)
69′ Miłek, 81′ Rozmus – 57′ Lefeld

PWSZ: Piątek – Mesjasz, Dereń, Rędzia, Miłek, Kuciewicz, Rapacka, Ostrowska, Zawadzka, Szewczuk, Zając. Na ławce: Sapor, Głowacka, Fabova, Kędzierska, Głąb, Rozmus

P