Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Siatkarska niedziela dla Aqua

Całą niedzielę spędziliśmy w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym Aqua Zdrój w Wałbrzychu. Na początku Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Wałbrzycha – Doktora Romana Szełemeja, a następnie przedsmak II ligi w wykonaniu seniorów na duży plus.

Rywalizacja młodzieżowa obfitowała w wiele arcyciekawych pojedynków. W strefie medalowej najbardziej ciekawy pojedynek stoczyli Kadeci Aqua Zdrój z Gwardią Wrocław. Byliśmy świadkami mocnego tie break’u. Ostatecznie na najniższym stopniu podium uplasowała się ekipa z Wrocławia. Pierwsze miejsce dosyć pewnie wywalczyli Juniorzy Aqua pokonując drugi zespół Kadetów Aqua.

Zapis transmisji turnieju

https://www.facebook.com/sportowywalbrzych/videos/1075685619266233/

Klasyfikacja turnieju:

  1. Juniorzy Aqua
  2. Kadeci II Aqua
  3. Gwardia Wrocław
  4. Kadeci I Aqua
  5. Cuprum Lubin
  6. Bielawianka Bielawa

Rywalizacja w spraringu Aqua Zdrój Volleyball Team Wałbrzych z Astrą Nową Sól przyniosła wałbrzyskim kibicom wiele satysfakcji. Siatkarze trenera Janusza Bułkowskiego pewnie zdobywali punkty, co poskutkowało czteroma zwycięskimi setami. Kolejny dobry prognostyk przed startem rozgrywek II ligi!

Należy wspomnieć, że świetny debiut ma za sobą Mikołaj Sroka z drużyny Juniorów. Nie dość, że dziś ze swoim zespołem zwyciężył w turnieju, to jeszcze punktował w meczu seniorów.

AQZ – AST 4:0 (25:19, 25:19, 25:19, 28:27)

AQZ: Kącki, Nowak, Szablewski (kapitan) Grad, Szydłowski (libero), Kulik, Gawryś, Bocianowski, Dereń, Praca (libero) Szczygielski, Zieliński, Sroka

Zamów transmisję LIVE, Sportowy Wałbrzych

Sędziowie: Katarzyna Mróz, Tomasz Wyszomirski

Zapis transmisji meczu

https://www.facebook.com/sportowywalbrzych/videos/309928616461891/

 

Fot. Aneta Serafin

P