Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Młodzież Zagłębia na turnieju w Czechach

Młodzież Zagłębia Wałbrzych miała przyjemność zmierzyć się z potęgami czeskiej piłki. Wałbrzyszanie mierzyli się z równieśnikami z Ostravy, Opavy czy Ołomuńca.

Kolejne doświadczenie za nami! Tym razem na Czeskiej Ziemi w Albrechticach. Na sam początek dostaliśmy zespół z Ostravy, z którym to przegraliśmy 1:6. Później udało się zrealizować zadania jakie mieli nasi zawodnicy. W drugim meczu zagraliśmy z większym zaangażowaniem i zremisowaliśmy z Ołomuńcem 3:3. – Tak początek zmagań przedstawia opiekun grupy Mariusz Pośledniak. 

W kolejnych grach zawodnicy Zagłębia przegrali z 1:6 Opavą i 3:4 z Fridek-Mistek. Jedyne zwycięstwo, jakie polscy piłkarze odnieśli była wygrana 4:1 z Hlucinem. Zdobyte punkty dały Zagłębiu szansę gry o miejsca 9-12.

W tej fazie turnieju wałbrzyszanie zmierzyli się z MKS Szczawno Zdrój (4:1) i ponownie z czeskim Hlucinem. Tym razem Czesi okazali się lepsi i wygrali z Zagłębiem 2:0.

Podsumowując wyjazd. Był to bardzo udany wypad , kolejne doświadczenie dla młodych zarówno pod względem noclegowym (karimaty, śpiwory) jak i typowo sportowym – dodaje Mariusz Pośledniak.

Foto: Zagłębie Wałbrzych

P