Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Kolarze podziękowali prezydentowi za wsparcie

SONY DSC

Młodzi sportowcy Ludowego Kolarskiego Klubu Sportowego Górnik Wałbrzych, podziękowali prezydentowi Wałbrzycha Romanowi Szełemejowi za wsparcie jakie udziela ich drużynie. W gronie, które towarzyszyło kolarzom, byli również trenerzy, działacze i rodzice. Prezydent w nagrodę za swoje zaangażowanie otrzymał koszulkę kolarską, którą obiecał używać podczas swoich rowerowych przejażdżek.

Bardzo polubiłem jazdę na rowerze. Kupiłem sobie też kolarzówkę. Zresztą widzę, że też macie bardzo ładne rowery. Bardzo wam dziękuję za prezent. Jeśli tylko kontuzja barku mi pozwoli, z przyjemnością skorzystam – mówił prezydent Roman Szełemej.

Kolarze dziękują prezydentowi Romanowi Szełemejowi

Prezydent Wałbrzycha zwrócił również uwagę na rozwój ścieżek rowerowych w mieście.

Już niedługo w Wałbrzychu będzie blisko 20 kilometrów ścieżek więcej. Dzięki temu będzie można pojechać z Podzamcza przez strefę, a później ulicą Strzegomską, Noworudzką, Sikorskiego i dalej aż do Starej Kopalni. Jeśli pogoda pozwoli to właśnie w taki sposób zakończymy rowerowy sezon w mieście.

Zawodnicy klubu startują w różnego rodzaju zawodach. Kolarzy Górnika możemy zobaczyć zarówno na szczeblu regionalnym jak i krajowym. Najlepsi pokazują swoje umiejętności na arenach międzynarodowych.

Nasz młodzież jest praktycznie wszędzie. Na praktycznie wszystkich zawodach plasujemy się w ścisłej czołówce. Jesteśmy wysoko w startach indywidualnych i drużynowych. Nasi kolarze startują w wyścigach szosowych i górskich. Trenujemy ciężko, wykorzystując nasze ukształtowanie terenu. Efekty są widoczne, ale bez wsparcia miasta, zniknęlibyśmy gdzieś w tle bardziej popularnych dyscyplin sportowych. Dzięki zaangażowaniu prezydenta mamy szansę rozwijać nasze talenty – mówił Mateusz Rosiak, LKKS Górnik Wałbrzych.

P