Inauguracja bez punktów – jest nowe doświadczenie

Odliczamy dni do startu rozgrywek seniorek w siatkarskiej III lidze, ale należy nadmienić, że pierwsze starty w nowym sezonie mają za sobą kadetki oraz juniorki. Na początku jednak musiały uznać wyższość rywalek.

Kadetki, czyli podopieczne trenera Fabiana Kurzawińskiego uległy MKS Rokita Brzeg Dolny. Jednak wałbrzyskie siatkarki zwyciężyły w dwóch setach. O końcowym rezultacie zadecydował tie break.

W drugiej kolejce Wałbrzyszanki zawalczą u siebie z UKPS Lubin 06.10.18 o 10:00.

MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych Kadetki – MKS Rokita Brzeg Dolny 2:3 (25:15, 21:25, 25:19, 16:25, 8:15)

Bez punktów w starcu z UKS Lubań wracają również juniorki. Pierwsze dwa sety zawodniczek trenera Marka Olczyka wyglądały dość wyrównanie, z czego jeden okazał się zwycięski. Potem scenariusz meczu uległ jednak zmianie. Nie mniej jednak juniorki wywiozły z Lubania cenne doświadczenie, które zaowocuje – miejmy nadzieję – już w najbliższym spotkaniu.

W drugiej kolejce Wałbrzyszanki zawalczą ponownie na wyjeździe z TOP Bolesławiec 07.10.18 o 11:00.

MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych Juniorki – UKS Lubań 1:3 (22:25, 25:22, 9:25, 9:25)

MKS: Mieczkowska, Kucharczyk, Rzeczycka, Rzeczycka, Szlosek, Długosz, Kurasz, Dabic, Czyż, Jung, Suchomska