A klasa: Orzeł wzbił się na wyżyny by pokonać Jugola

Jakub Zima

Tak trudnej przeprawy w Walimiu lider z Lubawki się nie spodziewał. Gospodarze dwoili i troili się żeby tylko zaszkodzić rywalowi. Goście pomimo starań zderzyli się ze ścianą, która długo nie chciała pęknąć. Dodatkowo w 44 minucie zadanie stało się podwójnie trudne. Po uderzeniu Tomasza Kowala, piłka wylądowała w bramce bronionej przez dobrze spisującego się tego dnia Grzegorza Gruszki.

Przed zdobyczą bramkową, w 20 minucie boisko z powowodu naciągnięcia mięśnia dwugłowego opuścić musiał legendarny Robert Rzeczycki. W jego miejsce pojawił się Paweł Ryś.

Po zmianie stron mecz się zaostrzył. Obie drużyny zaangażowały się jeszcze bardziej w walkę.Swoje szanse marnowali jednak Musiał i Hadała. Gospodarze próbowali odgryzać się kąśliwymi uderzeniami. Piłka jednak nie potrafiła znaleźć drogi do bramki. Dopiero po godzinie gry, walimska obrona pękła. W 66 minucie bramkę wyrównującą zdobywa Szyszka. Po 180 sekundach Musiał trafia po raz drugi.

Podrażnieni gospodarze próbowali odrabiać straty. Brakowało im jednak argumentów do pokonania Gruszki. Mecz ponownie się zaostrzył. W 81 minucie dochodzi do spięcia, w którym sędzia zawodów nie miał innej możliwości, jak sięgnąć po kartonik. Czerwoną kartką ukarani zostali Rafał Zelek z Walimia i Eryk Gucwa z Orła. Zaledwie 60 sekund później czerwona kartka ponownie powędrowała w górę. Tym razem zobaczył ją Tomasz Drzewiecki. Gospodarze musieli skończyć mecz w dziewięciu. Osłabieni stracili trzecią bramkę. Nie zmienia to faktu, że Orzeł musiał wzbić się na wyżyny żeby pokonać ekipę Jugola.

KS Walim – Orzeł Lubawka 1:3 (1:0)
44′ Kowal – 66′ Szyszka, 69′ Musiał, 89′ Hadała

Walim: Gut – Skaut (75′ Gawryś), Skotnicki, Słapek (80′ Zelek), Drąg (70′ Drzewiecki), Młocek, Kowal, Byrski, Kraus, Pokora, Rzeczycki (20′ Ryś)

Orzeł: Gruszka – Adamowicz (85′ Wincza), Gleb (34′ Meuszyński), Grzelak (60′ Schabiński), Hadała, Królak, Kruczek (46′ Damasiewicz), Lidwin (80′ Walczak), Musiał, Skrzypczak (77′ Gucwa), Szyszka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

Piątek i Tylak w zwycięskim meczu Polski

Dobre wieści docierają do nas z Holandii, gdzie Natalia Piątek i Karolina Tylak wraz z reprezentacją Polski wychodzą zwycięsko z pierwszego meczu eliminacji Mistrzostw Europy U19. Karolina strzeliła bramkę! Piątek, bramkarka AZS PWSZ Wałbrzych broniła całe spotkanie. Z kolei napastniczka UKS Bielawianki Bielawa – Tylak (na zdjęciu) weszła na drugą […]