Juniorzy TS Chełmiec mają lidera

Na początku w lidze z Chrobrym Głogów wygrał team Aqua Zdrój Volleyball Team Wałbrzych. Również w wyjazdowym spotkaniu juniorzy TS Chełmiec Aqua Zdrój Wałbrzych powalczyli z siatkarzami Chrobrego. Także wygrali.

Komplet punktów, trzy sety zwycięskie – choć ostatnie dwie części rozgrywki przyniosły siatkarzom z Wałbrzycha trochę niepokoju. Jednak kilka uwag od trenera Ignaczaka przyniosło swoje. Wałbrzyszanie wzięli się w garść i dograli zwycięstwo do końca. Co ważne, juniorzy zwycięstwem zdobyli fotel lidera Dolnośląskiej Ligi Juniorów.

Kacper Laskowski: “Pierwszy set zagraliśmy perfekcyjnie już na samym początku wychodząc na 10 punktowe prowadzenie i utrzymując je do samego końca. W drugiej partii zespół z Głogowa obudził się i zaczął grać o wiele lepiej niż miało to miejsce wcześniej. Jednak w dalszym ciągu zachowaliśmy koncentrację i kontrolowaliśmy wynik wygrywając rownież tą partię. Ciężko powiedzieć co stało się w trzecim secie, najprawdopodobniej pewne rozluźnienie spowodowało, że przegrywaliśmy już 12:4 i 16:10. Jednak w tym momencie role się odwróciły i to zespół Chrobrego poczuł się zbyt pewny siebie, co wpłynęło na nas pozytywnie. Pokazaliśmy charakter i odrobiliśmy straty z nawiązką i dzięki świetnej grze wygraliśmy tego seta do 20 a cały mecz 3:0. Na pewno cieszy gra w dwóch pierwszych partiach i powrót w secie numer trzy, jednak nie możemy pozwolić sobie na tego typu sytuacje w meczach z lepszymi przeciwnikami. Teraz mamy tydzień czasu żeby przygotować się do niedzielnego meczu z Oławą i wyeliminować błędy z dzisiejszego spotkania.”

TS Chełmiec Aqua Zdrój Wałbrzych 3:0 SPS Chrobry Głogów (25:11, 25:22, 25:20)