Polki zwycięskie w Aqua Zdroju

Mecz reprezentacji Polski U15 z Czeszkami rozpoczął się z 30 minutowym opóźnieniem. Wszystko w skutek opóźnienia dojazdu naszych południowych sąsiadów. Na terenie Centrum Sportowo-Rekreacyjnego Aqua Zdrój towarzyszyła całemu starciu piękna pogoda i miłe przywitanie reprezentacyjnych drużyn.

Pierwsze spotkanie w Nachodzie wygrały Czeszki 3:2. Przed własną, polską publiką było już nieco inaczej. Polki zwyciężyły 3:2. W pierwszej odsłonie biało-czerwone atakowały rywalki, a co za tym idzie przeważały. Mimo sytuacji bramkowych – zdobyczy do przerwy nie było, choć sędzia wydłużyła regulaminowy czas 35 minut połowy gry.

Po zmianie stron Polki rozpoczęły od zdobyczy bramkowej. Dokładnie strzałem z przed linii pola karnego w 36 minucie popisała się Liwia Lizik (Medyk Konin). Po samodzielnym wejściu w pole karne w 44 minucie na 2:0 podwyższyła Aleksandra Posiewka (AZS PSW Biała Podlaska). W 48 minucie czujnością wykazała się Karolina Gec (Bronowianka Kraków) wykorzystując dobre podanie sam na sam z bramkarką reprezentacji Czech. Na tablicy wyników pojawił się wynik 3:0.

W 56′ minucie Czeszki wyprowadziły składną akcję, co poskutkowało celnym strzałem Simony Prilepkovej. Przyjezdne nie kończyły ataków. W 64′ minucie swoją okazję wykorzystała skutecznie Denisa Tenkratova – efekt 3:2. Sędzia – podobnie jak pierwszą – wydłużyła drugą połowę spotkania. Wynik został utrzymany na korzyść Polek.

Polska: Fiedorczuk – Skupień (54′ Cygan), Kazanowska, Krezyman (35′ Jaśniak), Onoszko, Sobal (35′ Posiewka), Gec (64′ Kolis), Formela (35′ Stadnik), Lewandowska, Sokulska (54′ Porada), Lizik (64′ Domin)