04/03/2021

Polki zwycięskie w Aqua Zdroju

Mecz reprezentacji Polski U15 z Czeszkami rozpoczął się z 30 minutowym opóźnieniem. Wszystko w skutek opóźnienia dojazdu naszych południowych sąsiadów. Na terenie Centrum Sportowo-Rekreacyjnego Aqua Zdrój towarzyszyła całemu starciu piękna pogoda i miłe przywitanie reprezentacyjnych drużyn.

Pierwsze spotkanie w Nachodzie wygrały Czeszki 3:2. Przed własną, polską publiką było już nieco inaczej. Polki zwyciężyły 3:2. W pierwszej odsłonie biało-czerwone atakowały rywalki, a co za tym idzie przeważały. Mimo sytuacji bramkowych – zdobyczy do przerwy nie było, choć sędzia wydłużyła regulaminowy czas 35 minut połowy gry.

Po zmianie stron Polki rozpoczęły od zdobyczy bramkowej. Dokładnie strzałem z przed linii pola karnego w 36 minucie popisała się Liwia Lizik (Medyk Konin). Po samodzielnym wejściu w pole karne w 44 minucie na 2:0 podwyższyła Aleksandra Posiewka (AZS PSW Biała Podlaska). W 48 minucie czujnością wykazała się Karolina Gec (Bronowianka Kraków) wykorzystując dobre podanie sam na sam z bramkarką reprezentacji Czech. Na tablicy wyników pojawił się wynik 3:0.

W 56′ minucie Czeszki wyprowadziły składną akcję, co poskutkowało celnym strzałem Simony Prilepkovej. Przyjezdne nie kończyły ataków. W 64′ minucie swoją okazję wykorzystała skutecznie Denisa Tenkratova – efekt 3:2. Sędzia – podobnie jak pierwszą – wydłużyła drugą połowę spotkania. Wynik został utrzymany na korzyść Polek.

Polska: Fiedorczuk – Skupień (54′ Cygan), Kazanowska, Krezyman (35′ Jaśniak), Onoszko, Sobal (35′ Posiewka), Gec (64′ Kolis), Formela (35′ Stadnik), Lewandowska, Sokulska (54′ Porada), Lizik (64′ Domin)

Fot. własne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.