Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Turniej inauguracyjny VI edycji Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych

SONY DSC

Dolnośląska Liga Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych to prawdziwe święto entuzjastów futbolu. Pierwszy turniej rundy jesiennej w sezonie 2018/2019 zgromadził gości z 10 placówek resocjalizacyjnych min. Wałbrzycha, Wrocławia, Strzelina, Brzegu Dolnego, Lwówka Śląskiego, Mrowin, Walimia, Szklarskiej Poręby, a także Nysy. Długo wyczekiwana impreza budzi największe emocje, a pretendenci do tytułu Mistrza Ligi przybyli do Wałbrzycha w bojowych nastrojach.

Specyfika tego przedsięwzięcia, a przede wszystkim wysoki poziom sportowy imprezy sprawia, że Liga cieszy się dużym zainteresowaniem wychowanków przebywających w placówkach resocjalizacyjnych. Uczestnicy tego przedsięwzięcia w luźnych rozmowach mówią o „naszej lidze”, śledzą  wyniki i tabele zamieszczane na stronie organizatora.

Prowadzone na bieżąco tabele strzelców rozbudzają wyobraźnię najlepszych snajperów z poszczególnych placówek. Każdy gol, każdy punkt są skrupulatnie odnotowane, a  takie inicjatywy budzą poczucie przynależności i odpowiedzialności za placówkę, którą reprezentują.

Dodatkowo organizator zadbał o to, by wydarzenia sportowe wpisały się w Rocznicę Odzyskania Niepodległości, a hasło „Pamiętamy 100 Lat Niepodległej” przyświeca Lidze od początku 2018 roku. W przebiegu Turnieju jest zatem czas na wydarzenia podniosłe, ale i dawkę humoru wynikającą z integracji oraz wspólnego i aktywnego spędzania czasu wolnego.

W przebiegu turnieju, który rozegrano 5 października 2018 roku  rozegrano 27 bezpośrednich spotkań. Ponadto w ferworze walki zawodnicy strzelili, aż 82 bramki. Można zatem jednoznacznie stwierdzić, iż było to wspaniałe widowisko obfitujące w futbol na najwyższym poziomie, a duch walki młodzieży mógł zaskoczyć niejednego sympatyka piłki nożnej.

Tego dnia na boiskach przy ul. Ratuszowej najlepsza okazała się drużyna Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Nysie, która wygrała wszystkie 5 zaplanowanych spotkań i wysunęła się na pierwsze miejsce w tabeli. Po bardzo zaciętej  walce na pozycji vice-lidera znajduje się drużyna z ZPEW Lwówek Śląski, miejsce III przypadło  rewelacyjnie grającej tego dnia drużynie gospodarzy – MOW Wałbrzych.

  Miedź z awansem. Nówka żegna się z 4 Ligą

W przebiegu zawodów nagrodzono  za grę najlepszych piłkarzy ze wszystkich drużyn, ponadto wręczono wyróżnienia indywidualne:

Najlepszy zawodnik Turnieju – Aleksander Lasek  (ZPEW Lwówek Śląski)

Najlepszy bramkarz – Mateusz Lewandowski  (MOW Wałbrzych )

Zamów transmisję LIVE, Sportowy Wałbrzych

Najlepszy strzelec – Daniel Mateja (MOW Nysa)

P