03/03/2021

Ekstraliga: PWSZ wygrywa z Mitechem

Sobotnie przedpołudnie na stadionie w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym Aqua Zdrój okazało się wesołe dla zespołu AZS PWSZ Wałbrzych. W sobotę, w związek małżeński wstąpił trener Kamil Jasiński, a kilkanaście godzin później otrzymał prezent od swoich piłkarek.

Na dobrą sprawę akademiczki z Wałbrzycha mogły ustalić wynik spotkania już w pierwszej połowie meczu. Sytuacji było naprawdę dużo. Celnych strzałów w spotkaniu oczywiście nie zabrakło. Mitech miał spore problemy z ofensywą PWSZ, która mogła wykazać się czujnością i szybkością podczas rozgrywki ósmej kolejki Ekstraligi. W 10 minucie Klaudia Miłek otworzyła wynik spotkania, a w 42 Małgorzata Mesjasz podwyższyła na 2:0 do przerwy.

Po zmianie stron kibice znów byli świadkami licznych akcji ofensywnych w wykonaniu PWSZ. Klaudia Fabova skutecznie dobiła akcję na 3:0 w 49 minucie, a w 68 Anna Zając. Stały fragment gry wykończyła Marcjanna Zawadzka w 82 minucie.

AZS PWSZ Wałbrzych 5:0 TS Mitech Żywiec

Miłek 10′, Mesjasz 42′, Fabova 49′, Zając 68′, Zawadzka 82′

PWSZ: Sapor – Kędzierska, Mesjasz, Zawadzka, Szewczuk (75′ Rozmus), Rapacka, Rędzia (64′ Zając), Kuciewicz, Dereń, Fabova (77′ Głowacka), Miłek (61′ Głąb)