Ekstraliga: AZS PWSZ Wałbrzych rusza do Konina

Informowaliśmy o pierwszym rywalu w Pucharze Polski AZS PWSZ Wałbrzych. Okazał się nim drugi zespół Medyka. Jednak zanim to spotkanie nastąpi, to piłkarki z Wałbrzycha w ligowym meczu zmierzą się z pierwszą ekipą Medyka Konin.

Podopieczne trenera Kamila Jasińskiego zawalczą z Medykiem już w najbliższą sobotę 20.10.18 o godzinie 11:00. Starcie jest mocno wyczekiwane przez akademiczki z Wałbrzycha. Teren nie należy do łatwych, a podrażniony ostatnią porażką z Górnikiem Łęczna Medyk na swojej ziemi łatwo punktów nie odda.

Kibicom piłkarstwa kobiecego ostatnie starcia wspomnianych drużyn dostarczyły sporo emocji. W minionym sezonie, w piątej kolejce na wyjeździe wałbrzyszanki uległy tylko 3:4 wielokrotnemu Mistrzowi Polski. Bramki zdobyły wówczas Anna Rędzia, Julita Głąb i Dominika Dereń. Rewanż nastąpił oczywiście w Wałbrzychu. W 16 kolejce byliśmy świadkami podziału punktów przy Ratuszowej. Wynik 1:1, a w tym otwarcie wyniku za sprawą Marcjanny Zawadzkiej. W końcówce sezonu, w fazie play-off – rundy mistrzowskiej w 25 kolejce Medyk na swoim boisku zwyciężył 4:0.

Ostatnio Wałbrzyszanki pokonały 5:0 zespół Mitechu Żywiec i są pozytywnie nastawione w kwestii walki z Medykiem. Głos w sprawie dla naszego portalu zabrał trener Kamil: “Do Konina wyjeżdżamy już w piątek. Znamy wartość rywala, ale nie jedziemy się przed nikim płaszczyć tylko zagrać dobry meczy i wywieźć z Konina korzystny rezultat

Fot. AZS PWSZ Wałbrzych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

Transmisja: Orzeł Lubawka vs Unia Jaroszów

Z jedenastą koleją A klasy ruszamy w najbliższy weekend! Co za tym idzie kolejna transmisja się szykuję! Tym razem zagościmy w Lubawce, gdzie relacjonować będziemy starcie Orła z Unią Jaroszów. Celem drużyny Orzeł Lubawka jest powrót do ligi okręgowej. Aktualnie piłkarze są na bardzo dobrej drodze. My będziemy mieli okazję […]