I liga koszykówki: Słaby występ Górnika przeciwko WKK

Wrocławskie drużyny Górnikowi nie leżą, szczególnie w meczach wyjazdowych. Nawet jeśli jest szansa na wygraną, coś psuje się w najmniej oczekiwanym momencie i to rywale zwykle są górą. Podobnie było i tym razem.

Środowy pojedynek wyglądał podobnie jak te wcześniejsze z poprzednich sezonów. Obie drużyny starały się narzucić swój styl gry, uzyskać przewagę punktową i spokojnie dotrwać do końcowej syreny. Gra się jednak nie kleiła. Brakowało dynamiki. Byliśmy świadkami słabego widowiska. Wysoce rażąca nieskuteczność z obu stron nie napawała optymizmem. Wszystko to sprawiło, że do przerwy Górnik przegrywał 29:32.

Po zmianie stron nieco ożywieni biało-niebiescy starali się szybko odskoczyć rywalowi na bezpieczną przewagę punktową. Niestety dwa celne rzuty zza linii 6 metrów Kelnera dały wrocławianom pięciopunktowe prowadzenie. Uskrzydleni gospodarze zaczęli grać skutecznie w obronie, co przy dużej liczbie ofensywnych zbiórek, dało im aż 11 punktów przewagi.

Indywidualne akcje wałbrzyszan okazały się zbyt słabą siłą ognia na dobrze dysponowanych tego dnia rywali. Wrocławianie z minuty na minutę grali tylko lepiej i pomimo zaledwie 37 procent celnych rzutów, wygrali zdecydowanie.

Górnicy będą mogli podreperować swoją pozycję w tabeli już w niedzielę pojedynku z Sokołem Łańcut.

WKK Wrocław – Górnik Trans.eu Wałbrzych 75:60 (17:15, 15:14, 22:16, 21:15)

Górnik: Niedźwiedzki 14, Krzywdziński 13, Der 12, Ratajczak 6, Wróbel 6, Glapiński 5, Spała 2, Durski 2, Kruszczyński 0.