A klasa: Włókniarz Głuszyca wywozi punkty ze Słotwiny

Sporo stykowych akcji, kartki oraz cenna bramka przesądziła o kolejnych punktach dla Włókniarza Głuszyca. Tym razem piłkarze MKS’u stoczyli walkę z Błękitnymi Słotwina. W drugiej połowie wyjazdowego meczu bramkę na wagę zwycięstwa strzelił Dominik Kaźmierczak.

Do przerwy widniał bezbramkowy remis. Zawodnicy Słotwiny nie lubią na swojej ziemi oddawać punktów. Teraz uległo to zmianie. W 56 minucie wspomniany Kaźmierczak wykorzystał składną akcję kolegów precyzyjnym strzałem.

Poszła szyba kontra w naszym wykonaniu, wymieniliśmy w sumie trzy podania. Wszystko zaczęło się od podania Michała Kubka, który podał do Bartosza Iwanidisa. Bartosz pociągnął całą akcję lewą stroną boiska i dograł mi piłkę na 6-7 metr. Wykorzystałem błąd bramkarza i trafiłem do bramki” – relacjonuje Dominik Kaźmierczak

Błękitni Słotwina 0:1 (0:0) Włókniarz Głuszyca

Kaźmierczak 56′

Błękitni: Kuczmajewski – Sieradzki, Rudnicki (70′ Błasiński), Piątkiewicz P. (85′ Bonciuń), Piątkiewicz T., Mróz (83′ Kukułka), Łuka, Krzeczowski Ł., Krzeczowski M., Dukat (70′ Dziurbacz), Antonov

Lis, Nykiel, Łabuz,

Włókniarz: Steciuk – Chmielarz, Dydrych, Iwanidis, Kaźmierczak M., Kaźmierczak D. (72′ Łazanowski), Kosior, Kubacki (75′ Ręczkowski), Literski, Rzeczkowski (61′ Kameczura), Wójciki 79′ (Walkowicz)