UKS Bielawianka Bielawa z drugim miejscem w rundzie jesiennej

Tym razem Bielawianki musiały uznać wyższość SWD Wodzisław Śląski. Choć mecz był zaciekły, a co za tym idzie mocno ofensywny, to jednak trzy punkty zostały na Śląsku. Drużyna z Bielawy rundę jesienną kończy na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej II ligi śląskiej.

Od początku jedne i drugie za wszelką cenę chciały otworzyć wynik spotkania. Udało się piłkarkom z Wodzisławia po strzale Agnieszki Szymiczek w 27 minucie. Bielawianki szukały okazji zarówno w pierwszej, jak i drugiej połowie starcia na bramkowe zdobycze.

Po zmianie stron gospodynie za sprawą Katarzyny Kelner podwyższyły poprzeczkę na 2:0, ale Natalia Zagajewska doprowadziła do bramki kontaktowej. Niedługo potem znów odpowiedziała Kelner i to dwukrotnie. I na te bramki sposób znalazła Zagajewska. Do odrobienia strat zabrakło jednak czasu gry.

Nie mniej jednak to bardzo udana runda jesienna w wykonaniu team’u UKS Bielawianka Bielawa. Drugie miejsce w tabeli i dobra pozycja startowa na rundę wiosenną do walki o awans do I ligi może podbudować w przerwie zespół trenera Sebastiana Głogowskiego.

SWD Wodzisław Śląski 4:2 (1:0) UKS Bielawianka Bielawa

Szymiczek 27′, x3 Kelner 55′,64′,70′ – x2 Zagajewska 60′,88′

Bielawianka: Niedzielska – Kruk T., Kruk M., Szarko (80′ Czerwińska), Pryczek (46′ Migacz), Szczepańska, Zagajewska, Kruk Z., Gnyl, Brzeska, Tylak