25/01/2021

Reprezentacja: Mesjasz i Dereń w meczu z Hiszpankami

Reprezentacja Polski kobiet w piłce nożnej rozegrała dziś towarzyskie spotkanie z Hiszpankami w Madrycie. Rywal z wysokiej półki postawił konkretne warunki. W wyjściowej jedenastce zaprezentowała się Małgorzata Mesjasz.

Polki straciły pierwszą bramkę w początkowej fazie spotkania. Gosia była bardzo bliska wykorzystania sytuacji po rzucie rożnym na bramkę wyrównującą. Napierały nadal Hiszpanki, lecz wspomniana Mesjasz z koleżankami skrupulatnie kontrolowały linię obrony. W pewnym momencie wyszła kontra w wykonaniu biało-czerwonych. Akcję pod bramką wykończyła Ewa Pajor (VfL Wolfsburg).

W drugiej odsłonie meczu Hiszpanki ponownie wyszły na prowadzenie za sprawą strzału z przed linii pola karnego. W 77 minucie Dagmara Grad (KKS Czarni Sosnowiec) zmieniła kapitan PWSZ Wałbrzych. Niedługo potem Hiszpanki podwyższyły na 3:1. Dominika Dereń weszla na boisko w 80 minucie za Ewelinę Kamczyk (GKS Górnik Łęczna). W końcówce spotkania, dzięki podaniu ofensywnej Dereń wypracowana akcja mogła zakończyć się zdobyczą bramkową dla Polek.

Hiszpania 3:1 (1:1) Polska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.