28/02/2021

Ekstraliga: AZS PWSZ Wałbrzych vs UKS SMS Łódź

Przerwa reprezentacyjna za nami, a tym samym czas wrócić na ekstraligowe boiska. AZS PWSZ Wałbrzych prężnie szykuje się do rywalizacji z UKS SMS Łódź. Zespół trenera Marka Chojnackiego – szczególnie na swojej ziemi – jest niebezpiecznym rywalem.

Drużyna trenera Kamila Jasińskiego w zupełnie odmienionym składzie pokazuje w tym sezonie, że jest kompletna. Stanowią o tym nie tylko wyniki, ale również zgranie nowych postaci w ekipie. Pojedynki one vs one wyglądają dosyć ciekawie, a co za tym idzie ubarwiają oglądanie meczów piłkarek z Wałbrzycha.

Łódź w zeszłym sezonie wywalczyła między innymi tytuł Mistrzyń Polski U19. Z tego składu kilka dziewczyn awansowało do ekstraligowej drużyny. Zespół uzupełniły również Maria Zbyrad i Anita Turkiewicz z AZS’u Wrocław. Przypomnijmy, że w drugiej kolejce najwyższej klasy rozgrywkowej podopieczne Jasińskiego zwyciężyły na własnym boisku 2:1 po bramkach Małgorzaty Mesjasz 21′ i Dominiki Dereń 54′. W bramce walczyła Jagoda Sapor. Dla SMS’u celny strzał oddała wówczas Maja Osińska 62′.

Mecz w ramach 13 kolejki może przynieść kolejną dawkę ofensywnych emocji. Na pewno warto czekać na rywalizację Klaudii Miłek z Nikolą Karczewską, czy Oliwii Rapackiej z Olhą Zubchyk. Również ciekawie zapowiada się pojedynek kapitanek wspomnianych Mistrzostw Polski U19, które odbywały się w Szczecinie. Mowa o starciu Anny Zając z Darią Kurzawą. Także wspomnijmy o korespondencyjnym pojedynku bramkarek Jagody Sapor oraz Danuty Paturaj.

Celem oczywiście dla wałbrzyszanek jest zwycięstwo, a co za tym idzie trzy punkty. W klasyfikacji generalnej Ekstraligi PWSZ zajmuje czwartą pozycję (25), a SMS piątą (18). Początek spotkania w najbliższą niedzielę (18.11.18) o godzinie 13:30 w Łodzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.