26/02/2021

INWAZJA – Ciekawostki z meczu i transmisji

Mimo, że INWAZJA za nami to mamy dla Was kilka ciekawostek związanych właśnie z meczem AZS PWSZ Wałbrzych vs GKS Katowice. Zarówno tych piłkarskich, jak i komentatorskich, transmisyjnych.

1. Niebiosa i Sławomir Turliński (odpowiedzialny za boiska Aqua Zdrój) czuwali nad stadionem przy Ratuszowej, który jeszcze dzień wcześniej pokryty był sporą warstwą śniegu.

2. Bramkarka AZS PWSZ Wałbrzych – Jagoda Sapor zaliczyła drugi raz z rzędu występ na 0 z tyłu. W efekcie to piąty występ bez straty bramki Jagody w tym sezonie – trzeci na własnym boisku.

3. Klaudia Fabova w trzecim spotkaniu z rzędu zanotowała bramkową zdobycz, tym razem w 70 minucie. Drugi mecz z rzędu jej bramka okazała się zwycięską. Piłkarka ma 7 strzelonych goli na swoim koncie w premierowym sezonie w wałbrzyskiej ekipie.

4. Pierwszy raz w tym sezonie cały mecz rozegrała pomocniczka Katarzyna Rozmus.

5. W 90 minucie doszło do potrójnej zmiany w drużynie PWSZ. Weszła Wiktoria Kuciewicz, Julita Głąb i Dominika Głowacka (dwie ostatnie to dawne zawodniczki KS Unifreeze Górzno). Głowacka po raz czwarty w tym sezonie weszła w 90 minucie rywalizacji na boisko.

6. W spotkaniu nie ujrzeliśmy kapitan Małgorzaty Mesjasz. Z opaską grała Dominika Dereń, a w linii obrony, w miejscu Mesjasz widoczna była Karolina Ostrowska.

7. W meczu miały miejsce specjalne pojedynki. W korespondencyjnej rywalizacji bramkarek wygrała wspomniana Jagoda Sapor, a w BEST OF THE BEST FLYING 23 SPORTING MATCH pomiędzy Oliwią Rapacką, a Joanną Olszewską zwyciężyła ofensywna siła PWSZ – Oliwia.

8.Jakub Zima zadebiutował jako komentator u boku Piotra Walkowiaka w najwyższej klasie rozgrywkowej w kobiecym futbolu – Ekstralidze.

9. Zawodnicy GKS Zagłębie Wałbrzych – Przemysław i Marcel Dobiega pomagali przy realizacji transmisji meczu.

10. Na jednej z zajawek – plakatu promującego transmisję INWAZJI widoczne były wspomniana Oliwia Rapacka i Klaudia Miłek.

11. Samą transmisję, w sumie obejrzało blisko 1200 osób. Jest to dobry wynik biorąc pod uwagę fakt, że nie było wiadomo do końca czy mecz się odbędzie.

12. Z trybun mecz oglądały kontuzjowane zawodniczki PWSZ: Natalia Piątek, Anna Rędzia, Martyna Zańko oraz Sabina Ratajczak. Również obecni byli reprezentanci Uniwersytetu III Wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.