INWAZJA – Ciekawostki z meczu i transmisji

Mimo, że INWAZJA za nami to mamy dla Was kilka ciekawostek związanych właśnie z meczem AZS PWSZ Wałbrzych vs GKS Katowice. Zarówno tych piłkarskich, jak i komentatorskich, transmisyjnych.

1. Niebiosa i Sławomir Turliński (odpowiedzialny za boiska Aqua Zdrój) czuwali nad stadionem przy Ratuszowej, który jeszcze dzień wcześniej pokryty był sporą warstwą śniegu.

2. Bramkarka AZS PWSZ Wałbrzych – Jagoda Sapor zaliczyła drugi raz z rzędu występ na 0 z tyłu. W efekcie to piąty występ bez straty bramki Jagody w tym sezonie – trzeci na własnym boisku.

3. Klaudia Fabova w trzecim spotkaniu z rzędu zanotowała bramkową zdobycz, tym razem w 70 minucie. Drugi mecz z rzędu jej bramka okazała się zwycięską. Piłkarka ma 7 strzelonych goli na swoim koncie w premierowym sezonie w wałbrzyskiej ekipie.

4. Pierwszy raz w tym sezonie cały mecz rozegrała pomocniczka Katarzyna Rozmus.

5. W 90 minucie doszło do potrójnej zmiany w drużynie PWSZ. Weszła Wiktoria Kuciewicz, Julita Głąb i Dominika Głowacka (dwie ostatnie to dawne zawodniczki KS Unifreeze Górzno). Głowacka po raz czwarty w tym sezonie weszła w 90 minucie rywalizacji na boisko.

6. W spotkaniu nie ujrzeliśmy kapitan Małgorzaty Mesjasz. Z opaską grała Dominika Dereń, a w linii obrony, w miejscu Mesjasz widoczna była Karolina Ostrowska.

7. W meczu miały miejsce specjalne pojedynki. W korespondencyjnej rywalizacji bramkarek wygrała wspomniana Jagoda Sapor, a w BEST OF THE BEST FLYING 23 SPORTING MATCH pomiędzy Oliwią Rapacką, a Joanną Olszewską zwyciężyła ofensywna siła PWSZ – Oliwia.

8.Jakub Zima zadebiutował jako komentator u boku Piotra Walkowiaka w najwyższej klasie rozgrywkowej w kobiecym futbolu – Ekstralidze.

9. Zawodnicy GKS Zagłębie Wałbrzych – Przemysław i Marcel Dobiega pomagali przy realizacji transmisji meczu.

10. Na jednej z zajawek – plakatu promującego transmisję INWAZJI widoczne były wspomniana Oliwia Rapacka i Klaudia Miłek.

11. Samą transmisję, w sumie obejrzało blisko 1200 osób. Jest to dobry wynik biorąc pod uwagę fakt, że nie było wiadomo do końca czy mecz się odbędzie.

12. Z trybun mecz oglądały kontuzjowane zawodniczki PWSZ: Natalia Piątek, Anna Rędzia, Martyna Zańko oraz Sabina Ratajczak. Również obecni byli reprezentanci Uniwersytetu III Wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

A klasa: Łukasz Wojciechowski nowym trenerem Zagłębia

Kilka dni temu zarząd Zagłębia Wałbrzych ogłosił rozstanie z trenerem Markiem Carewiczem. Dziś potwierdzone zostały ostatnie spekulacje na temat nowego szkoleniowca. Został nim doświadczony kapitan “Thorez’u” Łukasz Wojciechowski. Popularny “Gutek” na zakończeniu sezonu Zagłębia ogłosił, że kończy piłkarską karierę oraz przyjmuje nominacje na trenera drużyny. Wojciechowski pragnie skupić się w […]