Podsumowanie sezonu wypożyczalni rowerów elektrycznych

Jakub Zima

Dobiegł końca pierwszy sezon działania bezpłatnej wypożyczalni rowerów elektrycznych w Urzędzie Miasta Jedlina-Zdrój. Wypożyczalnia cieszyła się sporą popularnością wśród mieszkańców¬¬; od początku jej działalności tj. od 20 marca do 31 października br. rowery przejechały w sumie 13600 kilometrów. To dwa razy tyle, co odległość między Jedliną-Zdrój a Nowym Jorkiem!

Przez 30 tygodni działalności wypożyczalni rowery wyjechały z Urzędu Miasta 311 razy, co oznacza, że średnia wypożyczeń to, w przybliżeniu – dwa rowery dziennie. W praktyce jednak większość wypożyczeń miała miejsce na weekend: w piątki mieszkańcy skorzystali z wypożyczalni 131 razy, a resztę dni tygodnia przeciętnie po 45.

W przyszłym sezonie warto pamiętać o możliwości telefonicznej rezerwacji rowerów. W tym roku skorzystano z tej opcji 168 razy.

Mieszkańcy Jedliny-Zdroju włożyli największy wysiłek w pedałowanie w dniach od 20 do 26 sierpnia. Wtedy to rowery pokonały łącznie aż 761 kilometrów. Najmniej ruchliwym tygodniem był tydzień zaczynający się 14 maja, gdy rowery pokonały łącznie 128 kilometrów. Miejmy nadzieję, że w przyszłym sezonie pogoda będzie sprzyjać jeszcze dalszym trasom!

źródło: UM Jedlina-Zdrój

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

Siatkówka Kobiet: Chełmiec na medal

Siatkarki MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych pewnie w Hali Wałbrzyskich Mistrzów pokonały zespół KKS Ren But Złotoryja. Wygrana 3:0 i dominacja w setach cieszy. Team zgarnął kolejne punkty i umocnił się w tabeli rozgrywek. Wygrana 25:17 w pierwszym secie podkręciła tempo rywalizacji. Było ofensywnie, a co za tym idzie niezwykle emocjonująco. […]