I liga koszykówki: Górnik wygrywa w Krakowie!

Mecz w Krakowie był ostatnim pojedynkiem 12 kolejki I ligi koszykówki. Wałbrzyszanie pojechali do Krakowa chcąc zrehabilitować się za porażkę w ostatnim meczu. Początek gry był jednak ciężki. Dużo lepiej w mecz weszli gospodarze.

AGH zaczęło mocno. Po kilku skutecznych akcjach na tablicy wyników było 7:1 dla miejscowych. Z każdą kolejną minutą było jeszcze gorzej. Mniej więcej w połowie kwarty krakowianie wygrywali 14:4, później aż 21:8. Zanosiło się na pogrom. Na szczęście, sygnał do walki dał kolegom Rafał Glapiński. Dzięki jego dobrej postawie po 10 minutach gry Górnik przegrywał zaledwie 17:24. Druga kwarta była odbiciem lustrzanym pierwszej. To wałbrzyska ekipa nadawała ton grze i wynik szybko uległ zmianie. Wygrana 16:8 sprawiła, że na przerwę to Górnik schodził z jednopunktowym prowadzeniem.

Po zmianie stron ponownie lepiej zaczęli gospodarze. AGH Kraków ponownie wyszedł na prowadzenie i przez większość czasu dyktował warunki gry. Trzecią partię gracze spod Wawela wygrali 22:19 i ponownie objęli prowadzenie w meczu (54:52). W ostatnich 10 minutach sytuacja zmieniała się co kilka akcji. Po pięć fauli zaliczyli liderzy wałbrzyskiego zespołu. Wydawało się, że bez Glapińskiego i Niedźwiedzkiego Górnik sobie nie poradzi. Trener Marcin Radomski może jednak liczyć także na innych graczy. Fenomenalnie na parkiecie spisywał się bowiem Kruszczyński, który pociągnął swój zespół do zwycięstwa!

AZS AGH Kraków – Górnik Trans.eu Wałbrzych 68:73 (24:17, 8:16, 22:20, 14:20)

Górnik: Kruszczyński 16 (2×3), Niedźwiedzki 14, Wróbel 9, Ratajczak 8 (1), Glapiński 8 (1), Der 7 (1), Durski 6, Spała 5 (1),  Krzywdziński