08/03/2021

Zapasy: Czarny Bór Open już 8 grudnia

Podobnie jak w latach poprzednich, hala Gminnego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Czarnym Borze przy ul. Sportowej 44 już za kilka dni zamieni się w arenę zmagań sportowych silnych przedstawicielek płci pięknej – już po raz 13 rozegrany zostanie Międzynarodowy Turniej Czarny Bór Open w zapasach kobiet.

Do zawodów zgłosiła się rekordowa liczba 340 zawodniczek z takich krajów jak: Białoruś, Chorwacja, Czechy, Estonia, Francja, Grecja, Holandia, Litwa, Łotwa, Niemcy, Szwecja, Ukraina i  Węgry oraz z wielu polskich klubów. Ponadto nasz kraj w Czarnym Borze reprezentować będzie kadra narodowa seniorek, juniorek oraz juniorek młodszych. Swój udział zapowiedziała między innymi wychowanka Herosa Czarny Bór, brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku – Agnieszka Wieszczek – Kordus. Wśród zapaśniczek z zagranicy jest również niezliczona liczba medalistek mistrzostw świata czy Europy.

Zawodniczki rywalizować będą w trzech grupach wiekowych – 17-latki i starsze, 14-16 latki, oraz 10-13 latki – łącznie w ponad 30 kategoriach wagowych.

Na piątek 7 grudnia zaplanowano ważenie uczestniczek, a cała impreza rozpocznie się uroczystym otwarciem w sobotę 8 grudnia o godzinie 9.00 rano. Walki toczyć się będą do godziny 18:00. Pojedynki finałowe oraz wręczenie medali zaplanowano na niedzielę 9 grudnia od godziny 9:00 do 12:00, jednak ze względu na dużą ilość zgłoszonych zawodniczek niedzielne zmagania mogą potrwać trochę dłużej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.