Zapasy: Czarny Bór Open już 8 grudnia

Jakub Zima

Podobnie jak w latach poprzednich, hala Gminnego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Czarnym Borze przy ul. Sportowej 44 już za kilka dni zamieni się w arenę zmagań sportowych silnych przedstawicielek płci pięknej – już po raz 13 rozegrany zostanie Międzynarodowy Turniej Czarny Bór Open w zapasach kobiet.

Do zawodów zgłosiła się rekordowa liczba 340 zawodniczek z takich krajów jak: Białoruś, Chorwacja, Czechy, Estonia, Francja, Grecja, Holandia, Litwa, Łotwa, Niemcy, Szwecja, Ukraina i  Węgry oraz z wielu polskich klubów. Ponadto nasz kraj w Czarnym Borze reprezentować będzie kadra narodowa seniorek, juniorek oraz juniorek młodszych. Swój udział zapowiedziała między innymi wychowanka Herosa Czarny Bór, brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku – Agnieszka Wieszczek – Kordus. Wśród zapaśniczek z zagranicy jest również niezliczona liczba medalistek mistrzostw świata czy Europy.

Zawodniczki rywalizować będą w trzech grupach wiekowych – 17-latki i starsze, 14-16 latki, oraz 10-13 latki – łącznie w ponad 30 kategoriach wagowych.

Na piątek 7 grudnia zaplanowano ważenie uczestniczek, a cała impreza rozpocznie się uroczystym otwarciem w sobotę 8 grudnia o godzinie 9.00 rano. Walki toczyć się będą do godziny 18:00. Pojedynki finałowe oraz wręczenie medali zaplanowano na niedzielę 9 grudnia od godziny 9:00 do 12:00, jednak ze względu na dużą ilość zgłoszonych zawodniczek niedzielne zmagania mogą potrwać trochę dłużej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

Siatkówka: Juniorzy TS Chełmiec z kolejnym triumfem

Zarówno juniorzy jak i dwa zespoły kadetów TS Chełmiec Aqua Zdrój Wałbrzych rozegrali kolejne spotkania. Dla pierwszych mecz okazał się szczęśliwy, ale dla młodszych ekip starcia okazały się za mocną przeprawą. Pierwszy zespół kadetów walczył na wyjeździe z Cuprum Lublin. Mimo wygranej w Wałbrzychu 3:2 wynik nie został powtórzony. Zwyciężyli […]