27/02/2021

Siatkarze trenera Ignaczaka rozbici przez Gwardię

Mecz juniorów Chełmca Wałbrzych z Gwardią Wrocław, zapowiadano jako spotkanie o mistrzostwo. Faktycznie jeżeli zwrócimy uwagę na pozycję obydwu zespołów w tabeli to tak właśnie należało sądzić. Batalia elektryzowała nie tylko kibiców ale i samych zawodników. Nikt nie chciał schodzić z parkietu pokonanym.

Pierwszy set był bardzo wyrównany i przez niemal cały czas jego trwania zarówno Chełmiec jak i Gwardia nie mogli odskoczyć na więcej niż dwa punkty. Zacięta walka trwała prawie do końca seta. Ostatecznie wałbrzyszanom udaje się wygrać pierwszą partię 25:21. Druga była jeszcze bardziej wyrównana. Fenomenalnie grali środkowi po obu stronach siatki. Raz po raz to z jednej to z drugiej strony łupem blokujących padały ataki przeciwników. Jedak do stanu 20:16 wszystko wydawało się być pod kontrolą gospodarzy.

Od tego momentu grali już wyłącznie wrocławianie. Najpierw zawodnicy Gwardii doprowadzili do remisu. Później uciekli na dwa punkty. Zryw wałbrzyskiej drużyny doprowadził jeszcze do gry na przewagi, dał nawet Chełmcowi piłkę setową, ale ostatecznie to Gwardia wygrywa seta 28:26.

Dwie kolejne odsłony meczu były już wyłącznie jednostronnym popisem umiejętności. Z wałbrzyszan zeszło powietrze. Gwardia robiła co chciała. Trzeci set dla wrocławskiej drużyny 25:17, Czwarty i ostatni 25:11.

TS Chełmiec Wałbrzych – Gwardia Wrocław 1:3 (25:21, 26:28, 17:25, 11:25)