BIATHLON: Janik Mistrzem Polski

Jakub Zima

Mateusz Janik wygrał sprint w ramach Mistrzostw Polski Seniorów w Dusznikach-Zdroju. Srebrny medal wywalczył Grzegorz Guzik, po brąz sięgnął Andrzej Nędza-Kubiniec. Łukasz Szczurek zajął siódme miejsce.

Zawodnik AZS AWF Wrocław popisał się świetnym strzelaniem. Spudłował tylko raz w postawie leżąc. W stójce był bezbłędny, co w tym sezonie było jego piętą achillesową. Rywale pudłowali, a Janik do dobrego strzelania dołożył niezły bieg i na mecie uzyskał czas lepszy od Grzegorza Guzika o 22 sekundy. Obrońca tytułu mylił się po razie podczas każdego ze strzelań i tym razem był drugi.

Na trzecim miejscu zawody ukończył Andrzej Nędza-Kubiniec, który po bezbłędnym pierwszym strzelaniu prowadził z przewagą 20 sekund nad późniejszym zwycięzcą. Dwa pudła w stójce zepchnęły go za Janika i Guzika.

źródło: biathlon.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

Bielawianka poznała grupowych rywali

Zbliżający się styczeń przyniesie nam finały Mistrzostw Polski U16 w Futsalu Kobiet, które będziemy dla Was transmitować z Białegostoku. W siedzibie PZPN’u miało miejsce losowanie grup, które powalczą o prestiżowy czempionat. Drużyna UKS Bielawianka Bielawa wygrała jedną z eliminacyjnych grup, a w finałach znalazła się w grupie czwartej wraz z […]