08/03/2021

Siatkówka Kobiet: Team Chełmiec Wodociągi Wałbrzych triumfuje w spotkaniu z Wrocławiem

Odliczaliśmy dni i godziny do starcia MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych z KS AZS AWF PIKO Sport Wrocław. Nie ulega wątpliwości, że mecz był jednym z najtrudniejszych w tym sezonie dla podopiecznych Sensei’a Marka Olczyka. Test został zdany na piątkę z plusem przez siatkarki z Wałbrzycha.

W starciu zaprezentowała się powracająca Paulina Sobolewska, która wiele razy kończyła ofensywne akcje drużyny z Wałbrzycha. Ponownie wzorowym przyjęciem zagrywek popisała się Ewelina Pawelska, dobrze piłki wystawiała Aleksandra Druciak, a do zdobywania punktów również bardzo dużo dorzuciły od siebie Aleksandra Małodobra, Natalia Gezella, siostry Julia oraz Judyta Rzeczyckie. Na korzystne zmiany wchodziły siostry Iza oraz Paulina Groń. Tradycyjnie pozytywną nieprzewidywalność zaprezentowała Paulina Pawelska. Warto wspomnieć, że druga libero – Laura Dabic coraz lepiej wykorzystuje dane minuty swoich występów na parkiecie.

Pierwszy set wygrany 25:13 mógł wskazywać na rozgrzewkę dziewczyn z MKS’u. Drugi okazał się rasowym, mocnym testem, który gospodynie zwyciężyły 25:21. Trzeci z kolei postawił przysłowiową “kropkę nad i” jeśli chodzi o końcowy triumf Chełmca. Wygrana 25:19 ukoronowała wywalczone, kolejne trzy punkty do klasyfikacji generalnej III ligi.

MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych – KS AZS AWF PIKO Sport Wrocław 3:0 (25:13, 25:21, 25:19)

Chełmiec: Małodobra, Druciak, Sobolewska, Rzeczycka Julia, Rzeczycka Judyta, Gezella, Pawelska Ewelina (libero) oraz Pawelska Paulina, Groń Izabela, Groń Paulina, Dabic (libero), Nowak, Sitko, Mróz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.