05/03/2021

Karate: Dominik Obuchowski z Wałbrzycha Mistrzem Polski!!!!

13 stycznia w Hali Widowiskowo-Sportowej w Turku odbyły się Mistrzostwa Polski, które były też turniejem kwalifikacyjnym do Mistrzostw Europy w Karate Shinkyokushin. Organizatorami była Polska Federacja Karate Shinkyokushin, Okręgowy Związek Karate w Poznaniu oraz Miasto Turek.

Na mistrzostwach stawiło się 236 najlepszych polskich zawodników z 50 klubów, którzy zmierzyli się w dwóch konkurencjach – kata i kumite.

Na Mistrzostwa pojechało dwóch zawodników z Uczniowskiego Klubu karate Shinkyokushinkai „OBI” z Wałbrzycha – obaj wystartowali w konkurencji Kumite czyli walki.

Dominik Obuchowski startował w kategorii Kadet – 75 kg (wiek 15-16 lat) w której zdobył tytuł Mistrza Polski oraz otrzymał kwalifikacje do Mistrzostw Europy z 1-go miejsca. Dominik wygrał wszystkie swoje walki przez zdobycie wazari (pół punktu). Przeciwnicy byli bardzo wymagający, ale wieloletnie doświadczenie (Dominik trenuje od 11 lat) pozwoliło mu na szybkie zdobycie przewagi punktowej co skutkowało wygranymi we wszystkich walkach. Dominik będzie reprezentował Polskę oraz miasto Wałbrzych na Mistrzostwach Europy 29.06.2019 w Pradze.

Drugim reprezentantem Wałbrzyskiego UKKS OBI na Mistrzostwach Polski był Krystian Raś, który również wystartował w kumite w kategorii Kadet + 75kg (15-16 lat), Krystian, również bardzo dobrze się spisał zajmując 3 miejsce i zdobywając tytuł II wice Mistrza Polski. Niestety kwalifikacje do Mistrzostw Europy zdobywali tylko zawodnicy stający na 1 i 2 miejscu podium.

Trenerem na co dzień w UKKS OBI jest Sensei Tomasz Obuchowski, który na MP był sędzią na tatami seniorów, a trenerem przygotowującym do wyjścia Wałbrzyskich zawodników była Senpai Agnieszka Obuchowska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.