05/03/2021

Ekstraliga: AZS PWSZ Wałbrzych zagra ze Ślęzą oraz AZS’em Wrocław

Po sparingowym zwycięstwie w Żaganiu z Olimpią Szczecin nadszedł czas na kolejne dwa sprawdziany. Tym razem podopieczne trenera Kamila Jasińskiego zmierzą się ze Ślęzą Wrocław oraz AZS’em Wrocław.

Co by nie rzec – derby. A co za tym idzie, na początek Ślęza na bocznym boisku przy Ratuszowej w Wałbrzychu. Piłkarki trenera Arkadiusza Domaszewicza na co dzień walczą w III lidze Dolnośląskiej. Ich celem jest awans do II ligi Śląskiej. Z drugiej strony zawodniczki trenera Piotra Jagiełły, a więc legendarny AZS Wrocław, próbuje odbudować swoją pozycję w Ekstralidze. Mimo, że zadanie to nie łatwe, to kontrolne mecze należy rozegrać. W tym przypadku rywalizacja odbędzie się na znanym doskonale GEM’ie we Wrocławiu.

Należy dodać, że w 11 kolejce najwyższej klasy rozgrywkowej w polskiej piłce nożnej kobiet dziewczyny z Wałbrzycha na własnym stadionie pokonały oponentki z Wrocławia 6:0 (Anna Rędzia 4′, Dominika Dereń 10′, x2 Klaudia Miłek 43′,63′; Małgorzata Mesjasz 46′, Dominika Głowacka 90′).

Po meczu z Olimpią Szczecin trener Jasiński będzie nadal urozmaicał taktykę oraz schematy by w wiosennej odsłonie Ekstraligi powalczyć o podium klasyfikacji generalnej. Przypomnijmy, że po drodze Puchar Polski z SMS’em Łódź oraz półfinał Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu kobiet.

Wspomniany mecz z Olimpią z punktu widzenia zawodniczek PWSZ oraz trenera – mógł się podobać. Zagadnąłem piłkarki traktując temat spotkania ze szczecińską drużyną i same zainteresowane stwierdziły, że w starciu widoczna była mocna dawka waleczności w wykonaniu jednej i drugiej ekipy. To bardzo ważny czas dla każdej piłkarki żeby zaprezentować się w oczach swojego szkoleniowca z jak najlepszej strony.

Nie ulega wątpliwości, że podobnie będzie w najbliższy weekend w związku z kolejnymi meczami, tym razem z wrocławskimi drużynami. Mecz ze Ślęzą AZS PWSZ Wałbrzych zagra w sobotę (19.01.19) o godzinie 13:00, a z AZS’em z kolei w niedzielę (20.01.19) o godzinie 11:00.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.