Wręczono nagrody za osiągnięcia w sporcie motorowym

Jakub Zima

Dolnośląscy zawodnicy, działacze, sponsorzy i organizatorzy motorsportu podsumowali sezon 2018. Już tradycyjnie stało się to podczas uroczystej gali w Zamku Książ w Wałbrzychu. Najwybitniejsi otrzymali honorowe odznaki i podziękowania od Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Motorowego we Wrocławiu.

Gościem wydarzenia był prezes Zarządu Głównego Polskiego Związku Motorowego Michał Sikora, który m.in. wręczył prezydentowi miasta Wałbrzycha Romanowi Szełemejowi Srebrną Odznakę Honorową PZM za zasługi dla motorsportu.

– Sezon 2018 w sportach motorowych na Dolnym Śląsku podsumowuję z radością, gdyż utrzymujemy zadowalający poziom w rankingu Polskiego Związku Motorowego, zarówno jeśli chodzi o ilość zawodników, w tym z tytułami mistrzowskimi, jak i liczbę zorganizowanych zawodów. Marzeniem na sezon 2019, który lada moment się rozpocznie, jest zwiększenie sukcesów sportowych naszych zawodników, gdyż mają oni wspaniały potencjał sportowy. Ale to będzie możliwe tylko dzięki solidnemu wsparciu sponsorów, którego im szczerze życzę –mówił Bogusław Piątek, który od 2013 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Motorowego we Wrocławiu.

SPORT SAMOCHODOWY

  • Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski
  • Grzegorz Grzyb – Mistrz Polski w klasyfikacji generalnej, II wicemistrz Polski w klasie 2
  • Paweł Krysiak – Mistrz Polski w klasie OPEN 2WD+
  • Rafał Zabuski – II wicemistrz Polski w klasie HR4
  • Adam Jaros – II wicemistrz Polski w klasie HR4

Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski

  • Jacek Handl – Mistrz Polski w klasyfikacji grupy A/PL

Rajdowe Mistrzostwa Polski Samochodów Terenowych

  • Piotr Sawicki – wicemistrz Polski w klasyfikacji grupy T2

Mistrzostwa Polski Pojazdów Zabytkowych

  • Jacek Miller – Mistrz Polski w Historycznych Rajdach na Regularność w klasie sportowej

Historyczny Rajd Monte Carlo 2018

  • Stanisław Postawka/Andrzej Postawka –3. miejsce w klasyfikacji generalnej, 1. miejsce w kategorii IV

SPORT MOTOCYKLOWY

  • Mistrzostwa Polski w Cross Country, Motocrossie i Enduro
  • Paweł Szturomski  – Mistrz Polski w Cross Country w klasie Master, wicemistrz Polski w Motocrossie w klasie MX Masters
  • Emil Przystupa – wicemistrz Polski w Cross Country w klasie Senior 1
  • Damian Azmin – wicemistrz Polski w Cross Country w klasie Junior
  • Automobilklub Głogów – wicemistrz Polski w Cross Country, II wicemistrz Polski w Motocrossie

Mistrzostwa Polski Enduro

  • Robert Warchoł – II wicemistrz Polski w klasie Masters

Wyścigowe Mistrzostwa Polski

  • Damian Ołdakowski – I wicemistrz Polski w klasie Superstock 600
  • Bartłomiej Cabała – 3. miejsce w klasie Supersport 600

Mistrzostwa Polski Trial

  • Jan Gąsienica – Daniel – Mistrz Polski w klasie Junior, II wicemistrz Polski w klasyfikacji generalnej

Puchar Polski Trial

  • Justyna Lonycz -2. miejsce w Pucharze Polski w klasie Kobiet
  • Mariusz Ambrożewicz- 2. miejsce w Pucharze Polski w klasie Weteran

Puchar Polski w Wyścigach Motocyklowych

  • Krzysztof Borys – 1. miejsce w klasie Stock Moto 3

Mistrzostwa Strefy Południowo-Zachodniej Polski Trial

  • Zbigniew Łubkowski – II wicemistrz w klasie Weteran
  • Andrzej Juszczyszyn  – mistrz w klasie Weteran
  • Miłosz Prościak – mistrz w klasie Junior
  • Justyna  Lonycz – II wicemistrz w klasie Junior
  • TMSM Sparta Wrocław – I wicemistrz  w klasyfikacji klubowej
  • Mistrzostwa Strefy Polski Zachodniej -Motocross
  • Justyna Melech – mistrz w klasie MX Kobiet
  • Dawid Słaby – II wicemistrz w klasie MX2C
  • Mikołaj Kupaj – I wicemistrz w klasie MX85
  • Bernard Stasiewicz – II wicemistrz w klasie MX Junior
  • Sebastian Kałużny – I wicemistrz  w klasie MX Masters

SPORT ŻUŻLOWY

  • Tai Woffinden – 1. miejsce w World Championship Standings
  • Maksym Drabik – Mistrz Polski w Finale Par Klubowych, 2. miejsce w Finale Srebrnego Kasku
  • Maciej Janowski – wicemistrz Polski w Indywidualnych Mistrzostwach Polski, Mistrz Polski w finale Mistrzostw Polski Par Klubowych
  • Damian Dróżdż – Mistrz Polski w Finale Mistrzostw Polski Par Klubowych
  • Patryk Wojdyło  – II wicemistrz Polski w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Par Klubowych, 2. miejsce w finale Brązowego Kasku
  • Przemysław Liszka – II wicemistrz Polski w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Par Klubowych
  • Klub Ekstra Ligi Żużlowej – Betard Sparta Wrocław – drużynowy II wicemistrz Polski

SPORT KARTINGOWY

  • Rotax Max Challenge Poland
  • Kyrylo Biryuk – 2. miejsce w klasyfikacji generalnej w kategorii DD2 Masters
  • Sławomir Murański – 1. miejsce w klasyfikacji generalnej w kategorii DD2 Masters
  • TMSM Sparta Wrocław – 1.  miejsce w klasyfikacji klubowej w kategorii Rotax DD2 Masters i 2. miejsce w kategorii Rotax DD2 Max

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

Klub litewskiej ekstraklasy będzie przebywał na zgrupowaniu w dniach 20–30.01.2019 r. Drużyna z Kowna na obiektach AQUA ZDROJU przygotowuje się do rozpoczynającego się już niebawem sezonu 2019/2020. Oprócz zajęć treningowych w czasie pobytu planowane jest rozegranie dwóch meczów sparingowych. Piłkarze Żalgirisu są kolejnymi przedstawicielami najwyższej klasy rozgrywkowej swojego kraju po […]