A klasa: Darbor wygrywa z Herbapolem

Za nami mocny przedsmak wiosennej rundy Wałbrzyskiej Serie A. Na Stadionie Syberyjskim w Żarowie Herbapol Stanowice zmierzył się z Darborem Bolesławice. Sporo ofensywnych akcji, ostra gra oraz dynamika oddały klimat ligowej zapowiedzi.

Zarówno jeden i drugi zespół mocno ruszył do przodu, a co za tym idzie sytuacje podbramkowe wypracowane zostały od początku spotkania. Serii kontrataków w wykonaniu Expressu i Darboru trudno było zliczyć, a sami zainteresowani ostro podkręcali akcję.

Nie zabrakło testowanych postaci. Zarówno w przypadku Darboru (podobnie jak w meczu ze Słotwiną oraz Karoliną Jaworzyną Śląską) i Stanowic. Co by nie mówić, być może przyszłe, nowe twarze ekip zademonstrowały strzelecką dawkę, z czego kilka piłek trafiło do bramki rywali.

W pewnym momencie doszło do wymiany boiskowych ciosów. Darbor umacniał się na prowadzeniu, a Stanowice odrabiały bramkowe straty. Ostateczny rezultat to 4:2 na korzyść zespołu z Bolesławić. Śmiało można rzecz, że dwie 45 minutowe połowy zapowiadały nie lada rywalizację, która już nie długo toczyć się będzie w wiosennej rundzie Wałbrzyskiej Serie A.

Cieszy fakt, że do Herbapolu z pobytu na Ukrainie dołączył Mykola Mykythyn znany ze swojej ofensywnej siły. Zarówno Mykola jak i zawodnik testowany zdobyli bramki dla wicemistrza rundy jesiennej, a z kolei dla Darboru celnie trafiał również zawodnik testowany, dwukrotnie Mariusz Pietruszka oraz Dawid Sobel.

Drobnego urazu w meczu doznał Michał Wiśniowski, w bramce – w drugiej odsłonie meczu – zastąpił go zawodnik z pola, Tomasz Misiurka.

Herbapol Stanowice 2:4 Darbor Bolesławice