01/03/2021

Puchar Polski: Podtrzymać passę z Łodzią

Sobota może okazać się kolejnym, przełomowym krokiem dla team’u AZS PWSZ Wałbrzych. Podopieczne trenera Kamila Jasińskiego zmierzają do Łodzi by z tamtejszym UKS SMS powalczyć o awans do półfinału Pucharu Polski.

W historii pojedynków one vs one PWSZ z SMS’em mierzył się osiem razy, z czego zwyciężył w siedmiu spotkaniach, a w jednym zremisował. W tym sezonie, w ekstraligowych pojedynkach ekipy walczyły ze sobą w 2 kolejce u siebie (wygrana 2:1 – Mesjasz 21′, Dereń 54′ – Osińska 62′) oraz w 13 odsłonie w Łodzi (wygrana 1:0 – Fabova 90′).

Szczególnie w pamięć zapadł mecz na Milionowej oraz bramka na wagę zwycięstwa wspomnianej Klaudii Fabovej tuż przed gwizdkiem kończącym spotkanie. Mimo, że Fabimania pisała się już wcześniej, to strzał w rywalizacji z Łodzią czy Gieksą Katowice zapisał się na dobre w historii ekstraligowych pojedynków.

Boisko UKS SMS Łódź nie należy do łatwych obiektów, a dodatkowo wspomnijmy, że ćwierćfinał Pucharu Polski rozegrany zostanie na sztucznej płycie, na której reprezentantki HollyŁódź na co dzień trenują. Piłkarki z Wałbrzycha jednak tradycyjnie z pozytywnym nastawieniem – i jak zawsze bojowym – podchodzą do stricte ważnego spotkania. Za nimi solidna porcja sparingowych akcji, w których doskonaliły swoje umiejętności oraz wykorzystywały dany przez trenera czas.

Początek spotkania z UKS SMS Łódź już w najbliższą sobotę (16.02.) o godzinie 11:00 na Milionowej 12.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.