Ekstraliga: AZS PWSZ Wałbrzych wygrywa z Polonią Poznań – bramkowy powrót Martyny Zańko

Za nami inauguracja wiosennej rundy Ekstraligi w wykonaniu AZS PWSZ Wałbrzych. Podopieczne trenera Kamila Jasińskiego zwyciężyły 2:0 na wyjeździe Polonię Poznań. Cieszy – w tym przypadku – bramkowy powrót Martyny Zańko.

W ciężkich, deszczowych warunkach atmosferycznych rozegrany mecz na boisku ze sztuczną nawierzchnią okazał się ciekawym sprawdzianem ligowym dla reprezentantek Wałbrzycha. Zawodniczki PWSZ rozpoczęły od kreowania akcji i strzałów w kierunku bramki Polonii. Oponentki z kolei cofnęły się do obrony, a co za tym idzie – liczyły na grę z kontry,

Mimo niewielu kontr, spokojnie reagowała obrona w składzie Jagoda Szewczuk, Monika Kędzierska, Małgorzata Mesjasz oraz powracająca do gry po kontuzji Jessica Pluta. W środku pola akcje na skrzydło rozgrywały Katarzyna Rozmus oraz Karolina Ostrowska. Wiele sytuacji wypracowywała prawą stroną Anna Rędzia, a kiedy można było wykorzystać lewe skrzydło to wnet pojawiała się Dominika Dereń.

Mimo sporej ilości strzałów i podłączania się ofensywnej Julity Głąb piłka jednak nie trafiała w światełko bramki rywalek. Nie mniej jednak gra Julity w powrocie do podstawowego składu w Ekstralidze cieszyła. Piłkarka wykazała się czujnością i zwrotnością, a to oznacza że dobrze przepracowany okres przygotowawczy może w przyszłości zaowocować.

Do przerwy PWSZ otworzył wynik spotkania po rzucie rożnym Anny Rędzi, który wykorzystała kapitan Małgorzata Mesjasz.

Trochę szczęścia zabrakło jednak Klaudii Fabovej. W drugiej odsłonie spotkania w miejsce Słowaczki pojawiła się Martyna Zańko (na zdjęciu). Niespełna dwie minuty po wejściu snajperka podwyższyła wynik na 2:0 za sprawą pięknego podania Dominiki Dereń. Również na boisku zaprezentowała się Wiktoria Kuciewicz, która była blisko zdobycia pierwszej bramki w barwach PWSZ w Ekstralidze.

W spotkaniu zabrakło wracających do pełni sił Marcjanny Zawadzkiej i Oliwii Rapackiej oraz pauzującej za kartki Klaudii Miłek.