03/03/2021

AMP: Brąz dla PWSZ Wałbrzych

Zespół PWSZ Wałbrzych wywalczył w Akademickich Mistrzostwach Polski w Opolu brązowy medal! Dominika Dereń z 10 bramkami na koncie, została królową strzelczyń!

Prowadzona przez trenera Kamila Jasińskiego drużyna grała z polotem i fantazją. Fenomenalna postawa poszczególnych zawodniczek i całego zespołu zaimponowała naszej redakcji. Po meczu ćwierćfinałowym nastał czas na pojedynek półfinałowy. Mecz, w którym przeciwnikiem był UJ Kraków zapowiadał się bardzo emocjonująco. Przed pierwszym gwizdkiem wierzyliśmy w sukces i awans do finału. Przebieg spotkania potwierdzał opinie ekspertów. Fantastycznie grający wałbrzyski zespół postawił się rywalowi. Kapitalnie grała Dominika Dereń. Świetnie radziła sobie Patrycja Urbańska. Ania Rędzia walczyła z przeciwnikiem i bólem jaki promieniował ze złamanego, w meczu ćwierćfinałowym, palca.

Mecz był bardzo wyrównany, ale i tak UJ wspierany był dodatkowo przez sędziów, którzy wielokrotnie podejmowali przynajmniej dwuznaczne decyzje. Po jednym z fauli na Dominice Dereń w polu karnym, drżeliśmy o jej nogi. Arbiter tylko ironicznie się uśmiechał, dając znać, że absolutnie nic nie było. Żal pozostał, a forma wałbrzyszanek imponowała. Zabrakło odrobinę szczęścia.

PWSZ Wałbrzych – UJ Kraków 0:1 (0:0)

W meczu o trzecie miejsce PWSZ Wałbrzych zagrał kapitalny mecz. Przeciwnik, Usz Szczecin, jako czarny koń turnieju, grał równie dobre zawody. Do przerwy ciężko było wskazać lepszą drużynę. Gdy jednak bramkę zdobyła Dominika Dereń, wszystkim sympatykom wałbrzyskiej ekipy ulżyło, a ławka rezerwowych eksplodowała z radości.

Szczecinianki dość szybko doprowadziły do wyrównania. Zaraz po tym spróbowały zaatakować i kilkukrotnie były bliskie pokonania Patrycji Urbańskiej. Dobra postawa bramkarki dała impuls do większego wysiłku, a kolejne dwie bramki dorzuciła Dominika Dereń. PWSZ Wałbrzych wygrywa mecz i zdobywa upragniony medal.

PWSZ Wałbrzych – Usz Szczecin 3:1 (0:0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.