02/03/2021

SZS: IV LO zagra o Mistrzostwo Polski!!

W Hali Wałbrzyskich Mistrzów rozegrano Dolnośląski Finał w siatkówce licealiady młodzieży. Na starcie stanęły cztery najlepsze zespoły z całego województwa. Stawką był awans na ogólnopolskie zawody w Ostródzie.

 

W pierwszej kolejności do boju w pierwszym meczu półfinałowym spotkały się Licea z Jawora i Kamiennej Góry. Mecz był dość emocjonujący, ale po wielu fragmentach wyrównanej walki, drużyna I Liceum Ogólnokształcącego z Jawora uzyskała przewagę, którą dwukrotnie udokumentowała. Pewny awans do finału i oczekiwanie na swojego rywala umilił zawodnikom z Jawora kolejny mecz półfinałowy.

Złożona z zawodników Chełmca Wałbrzych, drużyna IV Liceum Ogólnokształcącego z Wałbrzycha, rywalizowała z reprezentacją CKUiZ z Oławy. Podobnie jak w poprzednim pojedynku, na parkiecie dominowała jedna drużyna. Prowadzeni na co dzień przez, będącego obecnie na zwolnieniu lekarskim, trenera Radosława Ostrowskiego, zespół spokojnie zakwalifikował się do finału.

Walka o trzecie miejsce okazała się zdecydowanie najbardziej wyrównanym meczem w całym turnieju. Ostatecznie po tie-breaku lepszą ekipą okazała się drużyna z Kamiennej Góry. Sam finał zapowiadał się pasjonująco, ale jednak ku uciesze miejscowych kibiców IV LO zagrało pewnie. Swoje na boisku zrobił Mordarski i mecz zakończył się pewną wygraną. Wałbrzyszanie zagrają więc w turnieju finałowym o Mistrzostwo Polski.

Półfinały:

I LO Jawor – LO Kamienna Góra 2:0

CKUiZ Oława – IV LO Wałbrzych 0:2

o 3 miejsce: LO Kamienna Góra – CKUiZ Oława 2:1

finał: I LO Jawor – IV LO Wałbrzych 0:2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.