03/03/2021

Narciarstwo: Bieg Gwarków odwołany drugi raz z rzędu!

Wysokie temperatury cieszą sympatyków futbolu, którzy już ostrzą sobie zęby na start ich ulubionych rozgrywek. Fani narciarstwa drugi rok z rzędu czują jednak rozczarowanie. Podobnie jak w 2018 roku tak i teraz Bieg Gwarków zostaje odwołany!!

Organizator zawodów Stowarzyszenie Gmin Gór Sowich po konsultacjach meteorologicznych postanowił odwołać tegoroczną imprezę. Jeszcze w zeszłym tygodniu wydawało się, że gruba pokrywa śnieżna wystarczy na zorganizowanie zawodów. Niestety rosnąca temperatura oraz topniejący śnieg nie pozwalają rozegrać biegu w solidnych warunkach na całej długości wytyczonej trasy.

i pomagający mu wałbrzyski Aqua Zdrój długo zapewniali, że śnieg tam do połowy marca utrzyma się. Warunki do biegania na nartach jeszcze niedawno były tam rzeczywiście bardzo dobre. W ostatnich dniach nastąpiło jednak gwałtowne ocieplenie, mamy po kilkanaściw stopni na plusie, a prognozy zapowiadają, że raczej specjalnie się nie ochłodzi.

– Jeszcze 4 marca wieczorem, trasa nadawała się do biegania. Problem w tym, że śnieg topnieje. Stwierdziliśmy więc, że lepiej będzie jeśli bieg zostanie odwołany – mówią organizatorzy.

Podano również datę pierwszego terminu przyszłorocznych zawodów. Jeżeli nic się nie zmieni w pogodzie, XXXVII Bieg Gwarków odbędzie się 9 lutego 2020 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.